Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ważne skróty

    

Szkoła Podstawowa nr 21 im. Karola Miarki w Rybniku

Pierwszaki ratują pluszaki

29 maja odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy adresowane do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Dzieci podczas zajęć na przygotowanych stanowiskach poznawały podstawowe zagadnienia związane z udzielaniem pomocy przedmedycznej oraz zachowaniem się  w sytuacjach wymagających wezwania odpowiednich służb. Uczniowie podczas rozmowy z prawdziwym dyspozytorem  służb ratunkowych musieli przez specjalnie do tego celu skonstruowany telefon opisać zdarzenie przedstawione na planszy i wezwać pomoc. Pierwszaki uczyły się również resuscytacji krążeniowo-oddechowej, początkowo na pluszowych misiach później na prawdziwych fantomach. Następnie każdy uczeń  poznał podstawy zakładania opatrunku. Wszystkie dzieci wzięły też udział w drogowych zgadywankach oraz zapoznały się ze znakami drogowymi. Zwieńczeniem „Pluszakowego Pogotowia” było zwiedzanie karetki i zapoznanie się z jej wyposażeniem.

Projekt pod nazwą „Pluszakowe Pogotowie” realizowany przez Fundację Kumak jest współfinansowany przez Miasto Rybnik.

Kolejny sukces Joasi

Joanna Grzeszczak z klasy VI b, wzięła udział w XV Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Języku Polskim, organizowanym przez SP 13 pod honorowym patronatem Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach przy wsparciu Rady Dzielnicy i Urzędu Miasta. Konkurs odbył się pod hasłem: "Rok 2018 - Rokiem Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości". W zmaganiach konkursowych wzięło udział 20 uczniów z 12 rybnickich szkół. Jak co roku zetknęli się oni z zadaniami z zakresu fleksji, składni, słowotwórstwa i poprawności języka polskiego. Joasia rozwiązała test najlepiej z wszystkich uczestników i jako najmłodsza uczestniczka (konkurs obejmował zakres wiadomości klasy VII) zajęła I miejsce. Joasię do konkursu przygotowała pani Olga Ryszka. Gratulujemy! 

Zmiany w zakresie ochrony prywatności

Szanowny Rodzicu, Opiekunie Prawny

W związku ze zmianami w zakresie ochrony prywatności chcielibyśmy przypomnieć cele i zasady na jakich przetwarzamy dane osobowe Państwa i Państwa Dziecka.

Kto przetwarza dane osobowe Państwa i Państwa Dziecka?

Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 21 im. Karola Miarki z siedzibą w Rybniku,
ul. Niedobczycka 191.

Dlaczego przetwarzamy dane osobowe Państwa i Państwa Dziecka?

Podane dane osobowe są przetwarzane w celu wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Szkole,
a w zakresie w jakim podanie danych osobowych jest dobrowolne (np. upublicznianie wizerunku) – na podstawie wyrażonej przez Państwa zgody.

Dane osobowe Państwa i Państwa Dziecka będą przetwarzane również w środowisku informatycznym, co oznacza, że mogą być także tymczasowo przechowywane i przetwarzane w celu zapewnienia bezpieczeństwa 

i poprawnego funkcjonowania systemów informatycznych, np. w związku z wykonywaniem kopii bezpieczeństwa, testami zmian w systemach informatycznych, wykrywania nieprawidłowości lub ochroną przed nadużyciami i atakami.

 Jakie mają Państwo prawa?

Dzięki zmianom w przepisach możecie Państwo:

-         wiedzieć, jakie dane przetwarzamy i co z nimi robimy,

-         poprawiać dane, gdyby znaleźli Państwo w nich błędy,

-         przenieść dane tam, gdzie będziecie Państwo chcieli, o ile będzie to technicznie możliwe.

 

Jeśli uważają Państwo, że przetwarzanie przez nas danych osobowych narusza Państwa prawa – powiedzcie nam o tym. Staramy się reagować na Państwa uwagi i sugestie, wyjaśniać Państwa wątpliwości. Przysługuje Państwu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, w tym do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (do 25 maja 2018 roku nazywanego Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych).

 Komu udostępniamy dane osobowe Państwa i Państwa Dziecka?

Szkoła, co do zasady nie udostępnia osobom trzecim danych osobowych Państwa i Państwa Dziecka, za wyjątkiem sytuacji, w których posiada ku temu podstawę prawną, w tym na żądanie podmiotów uprawnionych, lub kiedy jest to niezbędne do realizowania zadań Szkoły, np. innym administratorom obsługującym systemy teleinformatyczne Szkoły.

 Jak długo przechowujemy dane osobowe Państwa i Państwa Dziecka?

Szkoła przechowuje dane osobowe przez okres ustalony na podstawie przepisów archiwalnych,
a w przypadku danych osobowych podanych dobrowolnie – do czasu wycofania Państwa zgody, lecz nie dłużej niż przez okres ustalony na podstawie przepisów archiwalnych.

 Jak mogą się Państwo z nami skontaktować?

Szkoła wyznaczyła inspektora ochrony danych osobowych, z którym mogą się Państwo skontaktować listownie, na adres: Szkoła Podstawowa nr 21 im. Karola Miarki w Rybniku, ul. Niedobczycka 191, 44-270 Rybnik lub pocztą elektroniczną, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania danych osobowych.

Fluoryzacja

W przyszłym tygodniu od 5 - 8 czerwca odbędzie się fluoryzacja. Pani higienistka prosi o przyniesienie szczoteczek do zębów.

Zobacz,usłysz dotknij – Świat wokół nas

26 kwietnia 2018 roku odbył międzyszkolny konkurs matematyczno-przyrodniczy "Zobacz,usłysz dotknij – Świat wokół nas" .
Uczestnicy wykazali się interdysyplinarną wiedzą z zakresu przyrody, biologii, matematyki, fizyki, chemii i geografii oraz umiejętnościami: planowania, przeprowadzania doświadczeń, interpretacji wyników i wyciągania wniosków.

Czytaj więcej: Zobacz,usłysz dotknij – Świat wokół nas

Pasowanie na czytelnika 2018

W środę 9 maja 2018r. w bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika.  Pierwszoklasiści  zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Jednakże zanim złożyli przyrzeczenie uczniowie poznali prośby książki i wysłuchali wiersza w wykonaniu Natalii  Juszko. Zapoznali się z regulaminem biblioteki oraz poznali zasady korzystania  ze szkolnego księgozbioru. Uczniowie musieli również wykonać różne zadania, następnie zobaczyli przedstawienie utworu J. Tuwima pt. Rzepka w wykonaniu uczniów klasy 4b. Pod koniec uroczystości dzieci otrzymały karty biblioteczne i zakładki, a także wypożyczyły książeczki.

Sukces ucznia naszej Szkoły w Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Dh. Kacper Janik z klasy V B zajął III miejsce w kat. szkoły podstawowe w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej "Młodzież Zapobiega Pożarom".  Wkrótce Kacper będzie brał udział dalszych eliminacjach w Częstochowie. Życzymy mu powodzenia.

Dni wolne od zajęć dydaktycznych

Przypominamy, że 2 i 4 maja to dni wolne od zajęć dydaktycznych. 

Funkcję opiekuńczą pełni świetlica szkolna w godz. od 7.00 do 16.00.

Zebrania z rodzicami

Serdecznie zapraszamy na zebrania rodziców, które odbędą się:

dla klas IV - VII (z wyjątkiem klasy 4b) i klasy II a  -  15 maja o godz. 17.00
dla klas I  i  III i klasa 4b   -   16 maja o godz. 17.00

Więcej artykułów…

  1. Dzień Ziemi 2018
  2. Nasza Asia mistrzem świata!
  3. Wyniki konkursu „Mistrz Pięknego Czytania 2018”
  4. OBWIESZCZENIE

Strona 1 z 4

Realizowane programy