Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ważne skróty

    

Szkoła Podstawowa nr 21 im. Karola Miarki w Rybniku

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego

 4 września

godz.8:00 Msza św.

po Mszy uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018

w szkole SP21

16 czerwca 2017 r.

Piątek  16 czerwca 2017 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Świetlica pełni funkcję opiekuńczą od godz. 7.00 do 16.00. 

Zakończenie roku szkolnego 2016/17

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 23 czerwca. O godzinie 8.00 Msza św. w kościele. Po Mszy o godz. 8.50 uroczysta akademia w szkole.

Ubezpieczenie 2017/18

Uwaga Rodzice!


Przypominamy, że bieżąca polisa od NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW kończy się 31 sierpnia 2016.

Dlatego prosimy by nie zwlekać z ubezpieczeniem dziecka. 

Ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się dnia następującego po opłaceniu składki, tak więc, aby rozpoczęcie nastąpiło od 1 września, składkę należy opłacić najpóźniej do 30-31 sierpnia 2017.

Wzorem lat ubiegłych na prośbę Rady Rodziców naszej szkoły zamieszczamy propozycję   ubezpieczenia od NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW złożonych przez różne firmy ubezpieczeniowe.
Informujemy, że najkorzystniejszą ofertę przedstawiło Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji AXA S.A., reprezentowane przez Pana Damiana Grzegorzycę z firmy Bezpieczny.pl sp. z o.o.

Rekomendujemy samodzielny zakup ubezpieczenia. Można to zrobić poprzez poniższy link:

https://bezpieczny.pl/szkola-podstawowa-gimnazjum/20093

lub samodzielnie wejść na stronę www.bezpieczny.pl wybrać ubezpieczenie NNW SZKOLNE, a podczas wypełniania formularza zakupowego podać KOD OPIEKUNA 20093. Uprawnia on do 10% zniżek od składek wskazanych w ofercie.

! ZAKUPU TEGO NALEŻY DOKONAĆ NAJPÓŹNIEJ DO 31 SIERPNIA 2016, BY UNIKNĄĆ PRZERWY W UBEZPIECZENIU DZIECKA!

Jakie korzyści?

* dokonujecie samodzielnego wyboru 1 z 6 wariantów ubezpieczenia NNW oraz 1 z 3 wariantów opcjonalnych
* macie indywidualną polisę z własnym numerem
* otrzymujecie 10% rabatu na składkę przy takich samych warunkach ubezpieczenia
* możecie ubezpieczyć także inne swoje dzieci nawet uczące się w innych placówkach oświatowych
* zakup jest prosty, a Waszym opiekunem jest Pan Damian Grzegorzyca

kom.533761234

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bezpieczny.pl - Spółka z o.o.
KRS: 0000549919
NIP: 5833177765
REGON: 361124604
ul. Goplańska 56
80-178 Gdańsk
Tel. 58 718 9 253

WSZYSTKIE INFORMACJE 

WYCIECZKA KLAS PIĄTYCH DO KRASIEJOWA

 23 maja  wraz z wychowawczyniami pojechaliśmy na wycieczkę do Krasiejowa, do Parku Nauki i Rozrywki. Zaczęliśmy od Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, gdzie zapoznaliśmy się z etapami ewolucji rodzaju ludzkiego. Przechodząc do kolejnej atrakcji, mogliśmy pobawić się laserami. Zobaczyliśmy też prehistoryczne mamuty. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądało życie w dawnych czasach, grota i narzędzia człowieka pierwotnego, a także jak wydobywano złoto. Mogliśmy się też zapoznać  z budową kostną gatunku homo sapiens, oglądając wystawę czaszek i szkieletu ludzkiego. Następnie obejrzeliśmy przykłady malowideł ściennych, tabliczek  z napisami w formie książek oraz inne ciekawe eksponaty. Odbyliśmy podróż w Tunelu czasu przez wszystkie epoki istnienia wszechświata. W Parku Dinozaurów mogliśmy zobaczyć rekonstrukcje  gadów, ich budowę, kolorystykę i ich ślady. Najciekawsze dla mnie były opancerzone świnki. Wreszcie dotarliśmy do kina 5D, gdzie mogliśmy doznać wielu wrażeń zmysłowych : dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, a nawet zapachowych podczas seansu. Udaliśmy się też do oceanarium, w którym mogliśmy się zapoznać z podwodnym życiem sprzed tysięcy lat oraz przeżyliśmy atak rekina. Pod koniec naszego pobytu przeszliśmy do Parku Rozrywki, gdzie mogliśmy się  pobawić. Po zjedzeniu posiłku pożegnaliśmy się  z Juraparkiem i wróciliśmy do autobusu. Podróż powrotna minęła szybko   i przyjemnie. Wycieczka ta okazała się być bardzo pouczająca i pozwoliła nam miło spędzić czas.

 

                                                                                                                 Napisał  Wiktor Kmiecik –Seixas , kl. V a

Wojewódzki Konkurs Piosenki Niemieckiej

22 maja 2017 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu odbył się XVI Wojewódzki Konkurs Piosenki Niemieckiej. Wzięło w nim udział ponad 100 uczestników szkół podstawowych i gimnazjów, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych.
Naszą szkołę reprezentowali: Antonina Dobrowolska i Jan Bizgwa z klasy 4b. Zaśpiewali piosenkę „Schulbus” Rolfa Zuckowskiego. 14 czerwca odbędzie się gala finałowa na którą zostaliśmy zaproszeni.
Uczniów przygotowała nauczycielka j. niemieckiego pani Beata Suda i nauczyciel muzyki pan Tomasz Świercz.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! –Wir gratulieren ganz herzlich und wünschen weiterhin viel Erfolg!

 

Konkurs matematyczno-przyrodniczy „Nauka jest fajna”

Dnia 24 maja 2017 roku odbył się konkurs matematyczno- przyrodniczy pt „Nauka jest fajna”. Miał on charakter rywalizacji uczniów klas czwartych i trzecich, podczas którego przy specjalnie zaprojektowanych stanowiskach „młodsi” zmagali się z zadaniami przygotowanymi przez starszych kolegów, a starsi – przez młodszych. Dwuosobowe drużyny trzecioklasistów musiały zmierzyć się z rozdzielaniem mieszaniny (grochu, piasku, opiłków żelaznych i soli), określeniem odczynu substancji wykorzystywanych w codziennym życiu. Ponadto, musieli wykazać się umiejętnościami matematycznymi w zakresie rozwiązywania zagadek matematycznych, pokonywania labiryntów oraz układania tangramów.

Na czwartoklasistów czekały zadania podczas których musieli wykazać się umiejętnością logicznego myślenia i w zakresie: kolejności wykonywania działań i właściwościami liczb parzystych, zasad obliczeń w zakresie mnożenia i dzielenia, środowisk życia wybranych zwierząt oraz organizmów występujących w ekosystemie łąk. Tylko prawidłowe wykonanie zadań pozwoliło m.in. na ułożenie pojazdu ekologicznego – hulajnogi, dokonaniu zakupu zgodnego z instrukcją, czy „rozszyfrowanie” kamuflażu obrazkowego.

 Mimo, że zadania nie były łatwe wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą 

i umiejętnościami twórczego rozwiązywania problemów. Najlepszymi zawodnikami okazali się:

- wśród klas trzecich – Mateusz Sosna i Zuzanna Zimoń, - z 3c

- wśród klas czwartych – Łukasz Zimończyk i Błażej Czapkiewicz – z 4c

SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

We wtorek 23 maja uczniów klasy IIId naszej szkoły odwiedził strażak. Opowiadał dzieciom o swojej  trudnej i niebezpiecznej pracy. Uczniom bardzo podobało się spotkanie, zadali strażakowi  wiele pytań. Zajęcia  przebiegły w miłej i serdecznej atmosferze. 

ZAPROSZENIE

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 21 w Rybniku

zaprasza rodziców dzieci przyjętych do I klasy

w roku szkolnym 2017/2018

na spotkanie, które odbędzie się 13 czerwca br o 16.30 w naszej szkole

Więcej artykułów…

  1. Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego
  2. Zdrowo jemy zdrowo żyjemy
  3. XXIII Igrzyska Szkół Podstawowych i Gimnazjów
  4. XI FESTYN RODZINNY

Strona 1 z 8

Realizowane programy