Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ważne skróty

    

Szkoła Podstawowa nr 21 im. Karola Miarki w Rybniku

OGŁOSZENIA!

Świetlica szkolna zaprasza uczniów klas IV-VI do udziału w turnieju gry   w  SCRABBLE. Chętnych uczniów prosimy o zgłaszanie się do pań :Agnieszki Chowaniec  i Grażyny Więckowskiej do świetlicy szkolnej w terminie od 29 lutego do 4 marca!

        Świetlica szkolna zaprasza wszystkich uczniów  do udziału w konkursie pt. „MOJA KOLOROWA PISANKA”.
Zasady:
 

  • Format i  materiał dowolny

  • Praca przestrzenna /nie rysunek!/

  • Praca indywidualna i samodzielna

  • Termin składania prac :od 29.02 do 14 .03. 2016r. w świetlicy szkolnej.
    Organizatorzy: Grażyna Więckowska i Agnieszka Chowaniec 

Zdrowe drugie śniadanie w klasie IV b

22 stycznia  uczniowie klasy IV b wzięli udział w niecodziennej lekcji wychowawczej. Spotkali się w szkolnej jadalni, by przygotować pyszne, a przede wszystkim zdrowe drugie śniadanie. Zajęcia praktyczne poprzedzone zostały pogadanką na temat zdrowego żywienia. Wszyscy  bardzo poważnie podeszli  do wykonania zadania – przynieśli z sobą tylko wartościowe produkty spożywcze, z których przygotowali kolorowe i smaczne kanapki. Lekcję zakończyło wspólne śniadanie, którym czwartoklasiści podzielili się także z nauczycielami i innymi uczniami. Zdjęcia w galerii.

 

Owady - lekcja przyrody

Dnia 22 stycznia 2016r odbyła się w naszej szkole lekcja przyrody „na żywo”. Tym razem uczniowie mieli okazję poznać  bliżej owady. Wielu wrażeń dostarczył bezpośredni kontakt ze świerszczami, straszykiem, patyczakami, modliszką czy karaczanem. Prezentację żywych zwierząt uzupełnił pokaz kolekcji spreparowanych egzotycznych motyli i chrząszczy. Ponadto można było uzyskać wiele ciekawych informacji związanych z zżyciem, biologią  i zwyczajami owadów. 

I Regionalny Konkurs Kolędy Niemieckojęzycznej w Gliwicach z udziałem uczennic naszej szkoły

 

Z początkiem stycznia odbył się w Gliwicach I Regionalny Konkurs Kolędy Niemieckojęzycznej. W konkursie  wzięły udział uczennice klasy VIc  Wiktoria Zaremba, Wiktoria Kupczyk, Emilia Musioł, Magda Ratajczyk.
Celem konkursu była popularyzacja i pielęgnowanie tradycji kolędowania jak i poznanie kultury krajów niemieckojęzycznych.
Organizatorem był Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 12, Zespół Szkół Ekonomiczno – Technicznych oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach.
Uczestnicy wraz z opiekunem podkreślają, że atmosfera podczas imprezy była przemiła oraz, że zostali bardzo ciepło przyjęci, za co serdecznie dziękują.
 Gala Finałowa odbyła się 14 stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury . Dziewczyny z SP 21 zostały wyróżnione w kategorii zespół wokalny. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Warsztaty naukowe

 

4 stycznia 2016r uczniowie klas czwartych wzięli udział w warsztatach naukowych w katowickim Pałacu Młodzieży. Podczas zajęć uczniowie samodzielnie otrzymali dwutlenek węgla i badali jego właściwości, badali właściwości magnetyczne substancji znanych z życia codziennego, budowali elektromagnes i sprawdzali jego działanie. Mieli również okazję zwiedzić liczne pracownie m.in. ceramiczną, witraży, modelarnię, artystyczną a także pływalnię, salę szermierzy i ciekawe wystawy prac.

 

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

 

15 grudnia  uczniowie klasy 1a  wspólnie z rodzicami wykonywali stroiki świąteczne. Wspólna praca zaowocowała ciekawymi i pięknymi stroikami, które zostały  wystawione na Kiermaszu Bożonarodzeniowym w szkole w dniu 16 grudnia 2015r. Zajęcia przygotowały: B. Dubiel i  G. Więckowska

 

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami,
spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów.
 Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, który właśnie mija.

Informacja o dniach wolnych - przerwa świąteczna

Dzień 23 grudnia i dni w przerwie świątecznej są wolne od zajęć dydaktycznych. Funkcję opiekuńczą pełni świetlica szkolna w godz. od 7.00 do 16.00.

"Książki naszych marzeń"- biblioteka szkolna zaprasza

Wreszcie do biblioteki szkolnej dotarły „Książki naszych marzeń”,  wśród których każdy, czy to mały czy też duży, czy to chłopak czy dziewczyna znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do wypożyczania książek.


 

Więcej artykułów…

  1. Spotkania indywidualne 17 grudnia
  2. Mikołajki 2015
  3. Zabawa karnawałowa 2016
  4. Spotkanie z Mikołajem

Strona 1 z 6

Realizowane programy