Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ważne skróty

    

Szkoła Podstawowa nr 21 im. Karola Miarki w Rybniku

TANECZNE PODRÓŻE ŚW. MIKOŁAJA PO EUROPIE

Pod takim hasłem odbyły się tegoroczne SZKOLNE MIKOŁAJKI dla klas IV – VII. W tym dniu uczniowie poszczególnych  klas prezentowali  przygotowane wcześniej tańce  pochodzące z różnych stron Europy oraz Polski. Imprezę rozpoczął zespół „Przygoda” śląskim trojokiem, a potem podziwialiśmy kazaczoka, tarantelę, krakowiaka, czardasza, , poloneza, kankana, taniec irlandzki, zorbę , taniec bawarski i flamenco. Wszystkie występy były godne podziwu, a uczniowie stanęli na wysokości zadania. Zwyciężył zespół z kl. VII a , który zaprezentował taniec bawarski.

Podczas imprezy rozstrzygnięte zostały także konkursy ogłoszone w ramach trwającego w szkole Tygodnia Śląskiego. W konkursie literackim „Czym jest dla mnie moja mała ojczyzna?” zwyciężyły ex aequo Monika Łotecka z kl. VII a oraz Nadia Pior z kl. V b. Najlepszą znajomością gwary śląskiej wykazała się Maria Pachoł z kl. V c. Nagrodę za najładniejszą mikołajkową gazetkę klasową odebrali uczniowie kl. VI b, zaś najbardziej pomysłową czapkę Mikołaja wykonali uczniowie kl. VI a.

Uroczystość przygotowały panie : Joanna Potyrcha,  Grażyna Więckowska , Halina Szuła oraz pan Sebastian Pytlik.

Spotkania indywidualne 14 grudnia 2017 r.

W czwartek 14 grudnia zapraszamy  rodziców uczniów klas I – VII  na spotkania indywidualne

 z nauczycielami. Będą oni oczekiwać na Państwa od godziny  17.00 do 18.00.

Pani Olga Ryszka wyjątkowo zaprasza 13 grudnia od godziny 18.00 - 19.00.

FINAŁ "Pokaż, co potrafisz"

FINAŁ KONKURSU „POKAŻ ,CO POTRAFISZ” 2017

  Finał konkursu „Pokaż, co potrafisz” odbył się 11 listopada w Domu Kultury  w Niedobczycach.  W finale wśród wielu uczestników różnych szkół znalazła się także  nasza uczennica  klasy III d Sandra Materzok. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności, dlatego konkurencja była duża . Jednak i ten rok okazał się dla naszej szkoły szczęśliwy! Otóż nasza Sandra, która zaprezentowała pokaz gimnastyczny, zdobyła III miejsce i tym samym jest już kolejną uczennicą, której talent  nagrodzono! Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! 

Andrzejki 2017

W czwartek 30 listopada w bibliotece szkolnej została zorganizowane impreza „W krainie wróżb i magii czyli andrzejki”.  Andrzejki  są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
Wróżki  czyli uczennice z klasy 5b, 5c i 7a przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, dłoni, wróżyły również ze szklanej kuli, magicznych serc i butów.Wszyscy bawili się świetnie. No cóż następne andrzejki dopiero za rok. Będziemy czekać z niecierpliwością...

Misiowa zakładka do książki - konkurs

Z okazji ŚWIĘTA PLUSZOWEGO MISIA  biblioteka szkolna ogłasza konkurs     plastyczny     na zakładkę do książki z wizerunkiem Misia.

 WARUNKI UCZESTNICTWA
Konkurs dla uczniów klas I-VII. Zadaniem uczestników jest wykonanie jednostronnej zakładki do książki z wizerunkiem misia. Praca może być wykonana dowolną techniką (np. rysunek, kolaż, techniki mieszane itp.). Mogą być użyte dowolne płaskie materiały nie brudzące i nie niszczące książki. Kształt pracy dowolny. Każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną indywidualnie wykonaną pracę. Na odwrocie każdej pracy należy umieścić następujące informacje: imię i nazwisko, klasę.  

   PRACE ODDAJEMY DO   23 LISTOPADA DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ.

Pokaż co potrafisz 2017

W piątek, 9 już raz w naszej szkole odbyły się eliminacje do konkursu „Pokaż co potrafisz”.   W konkursie wzięło udział 36 uczniów z klas I- VII. Uczniowie zaprezentowali szeroki wachlarz umiejętności: śpiewali, tańczyli, grali na instrumentach, a także odbył się pokaz gimnastyki, jazdy na rolkach i desce elektrycznej. Uczennica Hania z klasy IV recytowała nawet wiersz! Wszyscy spisali się na medal, dlatego komisja w składzie: przewodnicząca szkoły Aleksandra Konkol, wychowawca świetlicy Pani Grażyna Więckowska oraz radny Pan Henryk Cebula, mieli trudny orzech do zgryzienia. Ostatecznie do II etapu zakwalifikowało się 9 uczniów: Dawid Nowak, Jan Bizgwa , Sandra Materzok, Nikola Kukla, Natalia Juszko, Oliwia Borowska, Hania Meisner, Maja Sówka  i Milena Papała.                                                                                         

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu. Trzymamy kciuki!

Zajęcia taneczne

Zapraszamy chętnych uczniów  w czwartki od 14.30 - 15.15 na zajęcia taneczne ( TANIEC NOWOCZESNY) w ramach OPP zespołu "Przygoda".

Biblioteka szkolna

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza wszystkich czytelników od poniedziałku 19 września po przerwie spowodowanej inwentaryzacją.

 

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Serdecznie zapraszamy na zebrania, które odbędą się:

dla klas 1, 2, 3       -  11  września  o  16.30
dla klas 4, 5, 6, 7   -  11  września  o  17.30

Więcej artykułów…

  1. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
  2. Wykaz podręczników na rok szkolny 2017/2018
  3. 16 czerwca 2017 r.
  4. Zakończenie roku szkolnego 2016/17

Strona 1 z 9

Realizowane programy