Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ważne skróty

    

Szkoła Podstawowa nr 21 im. Karola Miarki w Rybniku

Obchody Dnia Ziemi

Dnia 21 kwietnia z okazji nadchodzącego Dnia Ziemi odbył się przemarsz uczniów naszej szkoły ulicami Niedobczyc pod hasłem "NIE dla smogu". Uczniowie ubrani na czarno, w maskach przeciwpyłowych chcieli wyrazić swój protest przeciwko zanieczyszczeniu powietrza w najbliższej okolicy. Hasła umieszczone na transparentach zachęcały mieszkańców do walki z niską emisją poprzez termomodernizację, zmodernizowanie instalacji grzewczych czy korzystania z odnawialnych źródeł energii.

2 maja dzień wolny od zajęć dydaktycznych

2 maja jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Świetlica szkolna  zapewnia zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w godzinach od 7.00 do 16.00.

Kolonie w Międzybrodziu Żywieckim


MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W RYBNIKU ORGANIZUJE
Kolonie w Międzybrodziu Żywieckim
DZIECI 8- 13 LAT
WARUNEK KONIECZNY UCZESTNICTWA- POBIERANY ZASIŁEK RODZINNY
TERMIN- 31.07.2017- 14.08.2017
CENA – 150 ZŁ
KARTY DO ODBIORU U PEDAGOGA SZKOLNEGO.
WYPEŁNIONE KARTY WRAZ Z WPŁATĄ NALEŻY ODDAĆ DO 26.05.2017. DO PEDAGOGA SZKOLNEGO

REKRUTACJA DO I KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Szanowni Państwo, od 25 kwietnia 2017 r. od 800 do 12 maja 2017 r. do 1500 będziecie mogli zarejestrować dane swojego dziecka w systemie elektronicznej rekrutacji do naszej szkoły.

 Szczegóły pod linkiem:

https://edukacja.rybnik.eu/ogloszenia/1907-rekrutacja-do-szkol-podstawowych

www.rybnik.elemento.pl


 

Informacja dotycząca bezpłatnych obiadów

Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybniku, informuje o możliwości przyznania pomocy w formie gorącego posiłku w roku szkolnym 2017/2018, uczniom z rodzin, których dochód netto na osobę nie przekracza 771,00 zł.
Wnioski  można pobrać w świetlicy szkolnej. Termin składania wniosków w świetlicy szkolnej lub u Pani intendentki upływa 9 maja!

Informacja dotycząca języka niemieckiego

Dyrektor szkoły przypomina, że tylko do 28 kwietnia trwają zapisy uczniów na dodatkowe, bezpłatne zajęcia z języka niemieckiego. Zapisy dotyczą głównie uczniów przyszłych klas pierwszych, drugich i trzecich. Dodatkowych informacji udziela sekretariat szkoły.
W celu zgłoszenia dziecka na zajęcia, należy w sekretariacie szkoły wypełnić pisemny wniosek.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 

23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich  to  ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.
Biblioteka szkolna  przygotowała z okazji  tego święta  konkurs „ Mistrz pięknego czytania”, który odbędzie się w dwóch terminach: 25 kwietnia dla klas I-III i 28 kwietnia dla klas IV-VI. Zapraszamy

Czy potrafię ratować życie?

W czwartek 6 kwietnia w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 10 w Rybniku odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Pierwszej Pomocy pod hasłem „Czy potrafię ratować życie?” dla uczniów klas drugich i trzecich.
Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej w formie testu i praktycznej. W konkursie wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły: Patrycja Szymura z klasy IIc i Wiktoria Rupa z klasy IIIa. Dziewczyny zajęły wysokie lokaty: Patrycja Szymura - II miejsce w kategorii klas drugich ( zabrakło jej zaledwie 1 punktu do I miejsca) Wiktoria Rupa znalazła się na IV miejscu z różnicą 1,5 punktu do podium. Poziom wiedzy uczestników konkursu był bardzo wysoki, tym większe gratulacje dla dziewczyn. Cieszymy się ze zwycięstwa i życzymy powodzenia za rok!

WESOŁYCH ŚWIĄT

 

Więcej artykułów…

  1. PRZERWA WIELKANOCNA
  2. Wiosenny koncert dla przedszkolaków
  3. Zajęcia 31 marca 2017 r.
  4. The School Reading Champion 2017

Strona 1 z 6

Realizowane programy