Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ważne skróty

    

Szkoła Podstawowa nr 21 im. Karola Miarki w Rybniku

Dzień Ziemi 2015

Dnia 22 kwietnia w ramach obchodów Dnia Ziemi odbył się przemarsz ulicami Niedobczyc, którego celem było przypomnienie zasad oraz zachęcenie mieszkańców do segregacji śmieci.  Podczas akcji uczniowie prezentowali niesione odpady – każda klasa inny rodzaj- jedni butelki i opakowania z plastiku, drudzy - kartony i stare gazety, inni- suche gałęzie i zeschłe liście. O tym, do jakiego kontenera należy je wrzucać „podpowiadały” zarówno transparenty, jak i kolorystyka ubrań nawiązująca do barw worków do segregacji. Marsz zakończył się wrzuceniem odpadów do odpowiednich pojemników. 

 

 

Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników – 20 kwietnia 2015

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie pt „Urodziny Kopciuszka”, przygotowane przez uczniów klasy Vb  uczestniczących w zajęciach Koła Przyjaciół Biblioteki. Uczniowie klas: Ia, Ib, Ic i d dowiedzieli się czego nie wolno robić, czytając książki i jak należy o nie dbać.

  Pierwszoklasiści odpowiadali na pytania i odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Następnie przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Nasi nowi czytelnicy wypożyczyli książki i otrzymali  zakładki  wykonane przez uczniów kl. VIb i Vb. Nad przebiegiem uroczystości czuwały panie bibliotekarki Beata Kozielska-Oleś i Izabela Gaszka-Kwoka. Zdjęcia w galerii.

 

Słodka środa - 22 kwietnia

22 kwietnia na "SŁODKĄ ŚRODĘ" zapraszają uczniowie klasy IV B.

Konkursy plastyczne - kl. 5

 Uczniowie klas 5 przygotowali prace na konkursy:
„A za oknem maj…” ogłoszonym przez DK w Boguszowicach oraz „Karta z zielnika…” ogłoszonym przez DK w Chwałowicach. Uczestnikom konkursów życzymy powodzenia. Zdjęcia prac w galerii.

 

Konkurs piosenki w języku angielskim

 

W tym roku po raz drugi odbył się konkurs piosenki anglojęzycznej skierowany do uczniów klas IV –VI.

Uczniowie samodzielnie dokonywali wyboru repertuaru,jednak często musieli zmierzyć się z trudnym nie tylko pod względem muzycznym ale również językowym utworem. Publiczność, przy pomocy słodkiego głosowania sama wybierała zwycięzców. Najbardziej spodobał się duet Piotra Grzywy i Szymona Spyry z klasy VIA. Drugie miejsce zajęli Kaja Fiedorowicz i Adam Drożdżok z klasy VIC. Na miejscu trzecim znaleźli się reprezentanci klasy VB Jakub Wojtek, Natalia Zimoń i Maja Frajter. Na zwycięzców czekał smaczny torcik.

 

Wyniki szkolnego konkursu języka angielskiego

 

 

miejsce

uczniowie

klas IV

 

uczniowie

Klas V

I

Maciej Durczok

 

Wiktoria Zaremba

II

Martyna Pytel

 

Natalia Rojek

III

Łukasz Czubko

 

Dawid Robak

 

GRATULACJE!

 

Wyróżnienie dla Radka z kl. II b

Dnia 27 lutego 2015 roku zakończony został międzyszkolny konkurs Start with YLE na komiks w języku angielskim organizowany przez International House Katowice. Na konkurs wpłynęło 140 prac. W konkursie wyróżnienie otrzymał uczeń klasy IIB Radosław Lepich. Serdecznie gratulujemy sukcesu.

 

Informacja dla rodziców uczniów przyszłych klas pierwszych

Informujemy, że elektroniczny nabór uczniów do klas pierwszych rozpocznie się 20 kwietnia i będzie trwał do 15 maja br.

Istnieje też możliwość złożenia wniosku o dodatkowe nauczanie języka niemieckiego - mniejszości narodowej niemieckiej, do dnia 30 kwietnia – w formie pisemnej, w sekretariacie szkoły.

Więcej artykułów…

  1. Wielkanocne życzenia świąteczne
  2. Konkursy plastyczne; "Dom" i "Nie wypalaj, nie zabijaj"
  3. „Skrzydlaty eksperyment Ziemi”
  4. 1 kwietnia 2015 r - dzień wolny (Sprawdzian szóstoklasisty)

Strona 1 z 4

Realizowane programy