Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ważne skróty

    

Szkoła Podstawowa nr 21 im. Karola Miarki w Rybniku

Rekolekcje

Rekolekcje Wielkopostne 2017 dla uczniów naszej szkoły będą się odbywać w dniach 27, 28 i 29 marca.

Harmonogram:

poniedziałek 27.03 i wtorek 28.03        - klasy 1-3 – godz. 10.00,

- klasy 4-6 – godz. 12.00,

środa 29.03 – wszystkie klasy  - godz. 10.00                  

W dniach rekolekcji nie będzie lekcji, ale będzie zorganizowana opieka w świetlicy. 

Obiady:

w poniedziałek i wtorek      - kl. 1-3 po powrocie ok. 11.15, 

- kl. 4-6 po powrocie ok. 13.15,

w środę     - kl. 1-3 po powrocie ok. 11.15 pod opieką wychowawców,

                   - kl. 4-6 po powrocie czekają pod opieką wychowawców; zjedzą obiad po klasach młodszych – pod opieką wychowawców,

 

SPOTKANIE Z PANIĄ ANNĄ STRONCZEK

2 marca w naszej szkole ponownie gościła Pani Anna Stronczek – pisarka, autorka  książek dla dzieci w gwarze śląskiej. Obecność Pani Anny uświetniła spotkanie uczniów klas szóstych z dziadkami, w ramach  Święta Dnia Babci i Dziadka. Mieliśmy okazję posłuchać wielu ciekawych, zabawnych, ale również wzruszających i skłaniających do przemyśleń historii dotyczących naszego regionu. Seniorzy zostali zachęceni do wzięcia udziału we wspólnej gimnastyce, dzięki której będą mogli cieszyć się dobrą kondycją. Mamy nadzieję, że ten dzień pozostanie na długo w pamięci naszych gości i uczniów. Serdeczne podziękowania należą się Mamom naszych uczniów – p. Czubko, p. Harazim oraz p. Dudzie i p.Cholak, które pomagały w organizacji tego spotkania.

KONKURS PLASTYCZNY

W piątek 3 marca uczestnicy konkursu plastycznego „Czad i ogień – obudź czujność”, wzięli udział w jego uroczystym finale. Każde dziecko otrzymało pamiątkowe gadżety i z przewodnikiem zwiedziło Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku.

SPOTKANIE AUTORSKIE

We wtorek 28 lutego uczniowie klas 4 w ramach zajęć edukacji regionalnej uczestniczyli w spotkaniu autorskim z regionalnymi malarzami Józefem Hetmanem i Stanisławem Gerardem Trefoniem, które odbyło się w Domu Kultury w Niedobczycach. Autorzy zaprezentowali swoje obrazy o tematyce regionalnej: zanikających zawodów, górnictwa i familoków. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowiadań i komentarzy do oglądanej wystawy

MISTRZ GIER PLANSZOWYCH

Po feriach w świetlicy szkolnej odbył się po raz kolejny konkurs gier planszowych. Cieszył się on dużym zainteresowaniem i przebiegał w II etapach: dla klas I-III (41 uczniów ) i IV –VI (21 uczniów).Uczniowie rywalizowali
w kilku turach, także do finału dotarli najlepsi. Uczestnicy grali m.in. w takie gry jak: „Chińczyk”, „Warcaby”, „Calineczka”, „ Grzybobranie” oraz „Scrabble”- klasy IV-VI. Konkurs w kategorii klas młodszych wygrał Maksymilian Gasz - uczeń klasy III d , a w kategorii klas starszych Bartek Polanecki - uczeń klasy VI b.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

ZDROWE DESERY Z PRZYPRAWAMI W KLASIE IIId

We wtorek 7 marca uczniowie klasy IIId uczestniczyli w zajęciach warsztatowych pt. ,,Co nadaje smak potrawom? Przyprawiamy zdrowe desery”. Na zajęciach dzieci doświadczalnie poznawały smaki przypraw. Brały udział w ZGADYWANCE SMAKÓW pt. ,,Rozpoznajemy przyprawy, owoce i bakalie” oraz quizie ,,Dopasuj nazwy ”. Samodzielnie przygotowywały zdrowe desery z wybranymi owocami i przyprawami. Na zakończenie zajęć odbyła się prezentacja wykonanych deserów połączona z rozmową na temat ich wartości odżywczych oraz degustacja. Uczniowie z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach, ich desery były estetycznie i pomysłowo udekorowane oraz bardzo smaczne! Zdjęcia można zobaczyć w GALERII.

SZKOLNY MISTRZ ORTOGRAFII

W ostatnim tygodniu lutego został przeprowadzony konkurs na Mistrza ortografii klas czwartych, piątych i szóstych. W zmaganiach z zawiłościami polszczyzny uczestniczyło kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły. Zwycięzcami zostali:
Miłosz Myśliwiec – kl. 4a
Joanna Grzeszczak – kl. 5b
Kacper Kolorz – kl. 6b.
W miejskim konkursie ortograficznym „Potyczki z ortografią” szkołę będą reprezentować: Joanna Grzeszczak, Kacper Kolorz i Monika Łotecka.
Konkurs przygotowały panie Joanna Potyrcha i Olga Ryszka.

Spotkania indywidualne 14 marca

We wtorek 14 marca  zapraszamy  rodziców uczniów klas II – VI  na spotkania indywidualne

 z nauczycielami. Będą oni oczekiwać na Państwa od godziny  17.00 do 18.30.

Spotkanie dotyczące wdrażania zmian w systemie oświaty

Kuratorium Oświaty w Katowicach (Delegatura w Rybniku) zaprasza rodziców na spotkanie informacyjne dotyczące wdrażania zmian w systemie oświaty od września 2017r. Spotkanie odbędzie się 6.03.2017 o godz. 17:00 w Zespole Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Rybniku, ul. Św. Józefa 30.  

Więcej artykułów…

  1. Dzień Kota
  2. SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS IV – VI
  3. Kolejny sukces naszego zespołu „APLAUZ”
  4. Czad i Ogień – Obudź Czujność

Strona 1 z 5

Realizowane programy