Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ważne skróty

    

Szkoła Podstawowa nr 21 im. Karola Miarki w Rybniku

Ubezpieczenie 2017/18

Uwaga Rodzice!


Przypominamy, że bieżąca polisa od NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW kończy się 31 sierpnia 2016.

Dlatego prosimy by nie zwlekać z ubezpieczeniem dziecka. Aby ochrona rozpoczęła się 1 września, zakupu należy dokonać do końca sierpnia.

Wzorem lat ubiegłych Rada Rodziców naszej szkoły dokonała analizy ofert ubezpieczenia od NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW złożonych przez różne firmy ubezpieczeniowe.
Informujemy, że najkorzystniejszą ofertę przedstawiło Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji AXA S.A., reprezentowane przez Pana Damiana Grzegorzycę z firmy Bezpieczny.pl sp. z o.o.

Rekomendujemy samodzielny zakup ubezpieczenia. Można to zrobić poprzez poniższy link:

https://bezpieczny.pl/szkola-podstawowa-gimnazjum/20093

lub samodzielnie wejść na stronę www.bezpieczny.pl wybrać ubezpieczenie NNW SZKOLNE, a podczas wypełniania formularza zakupowego podać KOD OPIEKUNA 20093. Uprawnia on do 10% zniżek od składek wskazanych w ofercie.

! ZAKUPU TEGO NALEŻY DOKONAĆ NAJPÓŹNIEJ DO 31 SIERPNIA 2016, BY UNIKNĄĆ PRZERWY W UBEZPIECZENIU DZIECKA!

Jakie korzyści?

* dokonujecie samodzielnego wyboru 1 z 6 wariantów ubezpieczenia NNW oraz 1 z 3 wariantów opcjonalnych
* macie indywidualną polisę z własnym numerem
* otrzymujecie 10% rabatu na składkę przy takich samych warunkach ubezpieczenia
* możecie ubezpieczyć także inne swoje dzieci nawet uczące się w innych placówkach oświatowych
* zakup jest prosty, a Waszym opiekunem jest Pan Damian Grzegorzyca

kom.533761234

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bezpieczny.pl - Spółka z o.o.
KRS: 0000549919
NIP: 5833177765
REGON: 361124604
ul. Goplańska 56
80-178 Gdańsk
Tel. 58 718 9 253

Zakończenie roku szkolnego 2016/17

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 23 czerwca. O godzinie 8.00 Msza św. w kościele. Po Mszy o godz. 8.50 uroczysta akademia w szkole.

16 czerwca 2017 r.

Piątek  16 czerwca 2017 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Świetlica pełni funkcję opiekuńczą od godz. 7.00 do 16.00. 

WYCIECZKA KLAS PIĄTYCH DO KRASIEJOWA

 23 maja  wraz z wychowawczyniami pojechaliśmy na wycieczkę do Krasiejowa, do Parku Nauki i Rozrywki. Zaczęliśmy od Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, gdzie zapoznaliśmy się z etapami ewolucji rodzaju ludzkiego. Przechodząc do kolejnej atrakcji, mogliśmy pobawić się laserami. Zobaczyliśmy też prehistoryczne mamuty. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądało życie w dawnych czasach, grota i narzędzia człowieka pierwotnego, a także jak wydobywano złoto. Mogliśmy się też zapoznać  z budową kostną gatunku homo sapiens, oglądając wystawę czaszek i szkieletu ludzkiego. Następnie obejrzeliśmy przykłady malowideł ściennych, tabliczek  z napisami w formie książek oraz inne ciekawe eksponaty. Odbyliśmy podróż w Tunelu czasu przez wszystkie epoki istnienia wszechświata. W Parku Dinozaurów mogliśmy zobaczyć rekonstrukcje  gadów, ich budowę, kolorystykę i ich ślady. Najciekawsze dla mnie były opancerzone świnki. Wreszcie dotarliśmy do kina 5D, gdzie mogliśmy doznać wielu wrażeń zmysłowych : dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, a nawet zapachowych podczas seansu. Udaliśmy się też do oceanarium, w którym mogliśmy się zapoznać z podwodnym życiem sprzed tysięcy lat oraz przeżyliśmy atak rekina. Pod koniec naszego pobytu przeszliśmy do Parku Rozrywki, gdzie mogliśmy się  pobawić. Po zjedzeniu posiłku pożegnaliśmy się  z Juraparkiem i wróciliśmy do autobusu. Podróż powrotna minęła szybko   i przyjemnie. Wycieczka ta okazała się być bardzo pouczająca i pozwoliła nam miło spędzić czas.

 

                                                                                                                 Napisał  Wiktor Kmiecik –Seixas , kl. V a

Wojewódzki Konkurs Piosenki Niemieckiej

22 maja 2017 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu odbył się XVI Wojewódzki Konkurs Piosenki Niemieckiej. Wzięło w nim udział ponad 100 uczestników szkół podstawowych i gimnazjów, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych.
Naszą szkołę reprezentowali: Antonina Dobrowolska i Jan Bizgwa z klasy 4b. Zaśpiewali piosenkę „Schulbus” Rolfa Zuckowskiego. 14 czerwca odbędzie się gala finałowa na którą zostaliśmy zaproszeni.
Uczniów przygotowała nauczycielka j. niemieckiego pani Beata Suda i nauczyciel muzyki pan Tomasz Świercz.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! –Wir gratulieren ganz herzlich und wünschen weiterhin viel Erfolg!

 

Konkurs matematyczno-przyrodniczy „Nauka jest fajna”

Dnia 24 maja 2017 roku odbył się konkurs matematyczno- przyrodniczy pt „Nauka jest fajna”. Miał on charakter rywalizacji uczniów klas czwartych i trzecich, podczas którego przy specjalnie zaprojektowanych stanowiskach „młodsi” zmagali się z zadaniami przygotowanymi przez starszych kolegów, a starsi – przez młodszych. Dwuosobowe drużyny trzecioklasistów musiały zmierzyć się z rozdzielaniem mieszaniny (grochu, piasku, opiłków żelaznych i soli), określeniem odczynu substancji wykorzystywanych w codziennym życiu. Ponadto, musieli wykazać się umiejętnościami matematycznymi w zakresie rozwiązywania zagadek matematycznych, pokonywania labiryntów oraz układania tangramów.

Na czwartoklasistów czekały zadania podczas których musieli wykazać się umiejętnością logicznego myślenia i w zakresie: kolejności wykonywania działań i właściwościami liczb parzystych, zasad obliczeń w zakresie mnożenia i dzielenia, środowisk życia wybranych zwierząt oraz organizmów występujących w ekosystemie łąk. Tylko prawidłowe wykonanie zadań pozwoliło m.in. na ułożenie pojazdu ekologicznego – hulajnogi, dokonaniu zakupu zgodnego z instrukcją, czy „rozszyfrowanie” kamuflażu obrazkowego.

 Mimo, że zadania nie były łatwe wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą 

i umiejętnościami twórczego rozwiązywania problemów. Najlepszymi zawodnikami okazali się:

- wśród klas trzecich – Mateusz Sosna i Zuzanna Zimoń, - z 3c

- wśród klas czwartych – Łukasz Zimończyk i Błażej Czapkiewicz – z 4c

SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

We wtorek 23 maja uczniów klasy IIId naszej szkoły odwiedził strażak. Opowiadał dzieciom o swojej  trudnej i niebezpiecznej pracy. Uczniom bardzo podobało się spotkanie, zadali strażakowi  wiele pytań. Zajęcia  przebiegły w miłej i serdecznej atmosferze. 

ZAPROSZENIE

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 21 w Rybniku

zaprasza rodziców dzieci przyjętych do I klasy

w roku szkolnym 2017/2018

na spotkanie, które odbędzie się 13 czerwca br o 16.30 w naszej szkole

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

26 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 34 w Rybniku odbył się międzyszkolny konkurs języka angielskiego MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT V, w którym laureatami zostali nasi uczniowie. W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajął uczeń klasy 3b Dominik Tarnowicz, a trzecie miejsce w kategorii klas IV – VI, pokonując wielu starszych uczestników,  uczennica klasy 5b -  Joanna Grzeszczak. Gratulujemy!!!

Więcej artykułów…

  1. Zdrowo jemy zdrowo żyjemy
  2. XXIII Igrzyska Szkół Podstawowych i Gimnazjów
  3. XI FESTYN RODZINNY
  4. "Spotkanie z Reksiem" zajęcia w bibliotece dla przedszkolaków

Strona 1 z 8

Realizowane programy