Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ważne skróty

    

Statystyki

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

Szkoła Podstawowa nr 21 im. Karola Miarki w Rybniku

Przedstawienie o tolerancji

    W dniu 26.11.2014r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie profilaktyczne dla klas VI  pt.:”Dla każdego z nas jest miejsce”. Spektakl  przygotowali dla nas koledzy i koleżanki  z Zespołu Szkól  nr 5 w Rybniku. Przedstawienie poruszało   problem  wykluczenia i promowało tolerancję. Wszystkim bardzo się podobało.

Święto pluszowego misia 2014

„Czy to jutro czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś”

25 listopada swoje święto obchodzi najsympatyczniejsza zabawka i niezastąpiona przytulanka - Pluszowy Miś.
Z tej okazji w bibliotece szkolnej została zorganizowana wystawa pluszowych misiów: dużych i małych, białych i kolorowych, bardziej i mniej puchatych.
 W tym dniu najmłodsi uczniowie przybyli do biblioteki  z pluszowymi zabawkami pod opieką wychowawczyń i obejrzeli prezentację dotyczącą  historii  święta i najbardziej znanych misiów, był też konkurs rysowania misia z zasłoniętymi oczami, zagadki, wyliczanki i małe Conieco. Przez cały dzień trwała projekcja filmów  z misiem w roli głównej.
Został ogłoszony konkurs na „Największego misia ”. Misie zostały zmierzone komisyjnie w obecności uczniów i p. wicedyrektor . Oto wyniki konkursu : I miejsce – Szymon Skupnik z kl. Va, II miejsce – Kacper Janik z kl. IIb, III miejsce – Karol Lach, IV- Madzia Zaremba z kl. III b, V miejsce – Julia Marchwińska z kl. IV a, VI miejsce – Martyna Szymala z kl. Vb.  Imprezę przygotowały panie: Beata Kozielska-Oleś i Izabela Gaszka-Kwoka. Wszystkim misiom życzymy 1000 lat!
 

FINAŁ KONKURSU „POKAŻ CO POTRAFISZ”

 W dniu 11 listopada 2014r. w Domu Kultury w Niedobczycach odbył się finał kolejnej już edycji konkursu „Pokaż co potrafisz”. Do finału z naszej szkoły dotarły 3 uczennice : Julia B. z klasy II a, Martyna J. i Roksana J. z klasy Vb. Szanse były bardzo wyrównane , a i poziom występów bardzo wysoki. Mimo to możemy być dumni, gdyż dwie uczestniczki naszej szkoły zajęły czołowe miejsca : Martyna II miejsce ,a Roksana III! Odnieśliśmy tym samym ogromny sukces! Wszystkim laureatom a także Julce serdecznie gratulujemy , gdyż sam udział w finale jest ogromnym wyróżnieniem!

II miejsce w konkursie „Podróż do Wielkiej Brytanii i Irlandii”

Milena Smołka i Jakub Wilk z klasy VIB godnie reprezentowali naszą szkołę w VI Międzyszkolnym Konkursie wiedzy o krajach UE zorganizowanym przez SP Nr 16 z Rybnika. W konkursie, który składał się z dwóch części uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat kultury i historii Wielkiej Brytanii i Irlandii odgadnąć utwór muzyczny oraz rozpoznać sławny budynek, zabytek, obraz lub rzeźbę oraz rozwiązać zadania praktyczne. W rywalizacji wzięło udział czternaście drużyn. Milena i Kuba wykazując się ponad przeciętną wiedzą zdobyli II miejsce! Serdeczne gratulacje!

Od paprotki do węgielka

Z okazji zbliżającej się Barbórki uczniowie klas Ia i Ib brali udział w lekcji regionalizmu pt.: „Od paprotki do węgielka”. Dzieci poznały krótką historię powstania węgla kamiennego, zwyczaje górnicze, przybliżona została im praca w kopalni. W zainscenizowanej kopalni spotkały się ze Skarbnikiem. Nie zabrakło śpiewów i tańców z Karlikiem i Karolinką. Podsumowaniem zajęć były zajęcia plastyczne.

Akademia z okazji Dnia Niepodległości

W środę 12 listopada o godzinie 10.40 odbędzie się akademia z okazji Dnia Niepodległości. W związku z tym przypominamy wszystkim uczniom o stroju galowym w tym dniu.

Informacja

10 listopada jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu  świetlica będzie czynna od godz. 7.00-16.00.

Informacja o wywiadówkach

W środę 12 listopada o godz. 17.00 odbędą się wywiadówki dla klas  4, 5 i 6.

W czwartek 13 listopada o godz.17.00  odbędą się wywiadówki dla klas 1 a, b, klas 2 i 3.

Klasy 1 c, d będą miały wywiadówkę w piątek 14 listopada o godz. 17.00

Wyniki konkursu komunikacyjnego 2014

Został rozstrzygnięty szkolny  konkurs komunikacyjny pt.: „ Bezpieczna droga do szkoły”.   W konkursie wzięli udział  uczniowie z klasy  I a, I b, II b i II c. Dzieci w bardzo ciekawy i pomysłowy sposób przedstawiły jak powinna wyglądać bezpieczna droga do szkoły. W sumie uczniowie wykonali  29 prac, z czego  większość  stanowiły makiety . W związku z tym, iż wykonane prace, a zwłaszcza makiety, były przepiękne i bardzo trudno było wyłonić zwycięzców konkursu, jury postanowiło przyznać  nagrody główne i wyróżnienia. A oto wyniki konkursu: Nagrody główne otrzymali  następujący uczniowie:  Radosław Lepich II b,  Martynian Majorek II b, Kacper Janik II b, Weronika Snyman  i Marysia Pachoł z II c, Mateusz Wodniok II c. Wyróżnienia otrzymali : Paweł Polnik II b, Nadia Pior II b, Karol Lach II b, Zosia Obłój I b, Oliwia Koperska  I b, Mateusz Walecki I a, Dominika Walendowska I a i Zosia Rudny I a. Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursie zostali nagrodzeni za wykonane prace i trud włożony w ich  wykonanie. Szczególne podziękowania należą się również rodzicom, którzy  pomogli dzieciom wykonać prace i dostarczyć je do szkoły.

Więcej artykułów…

  1. Spotkanie klas I - III ze służbami mundurowymi w Domu Kultury
  2. Informacja dla Rady Rodziców
  3. Gyburstag u Miarki
  4. Obuwie zmienne

Strona 1 z 5

Realizowane programy