Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ważne skróty

    

Szkoła Podstawowa nr 21 im. Karola Miarki w Rybniku

Fluoryzacja

W przyszłym tygodniu w dniach 20, 22 i 23 lutego będzie fluoryzacja. Pani higienistka prosi o przyniesienie szczoteczek do zębów.

Uwaga konkurs!

UWAGA!

Świetlica szkolna ogłasza konkurs pt: „MISTRZ GIER PLANSZOWYCH”

Konkurs organizowany jest dla uczniów klas I – III. Chętnych uczniów prosimy o zgłoszenie się do wychowawców świetlicy, do piątku 16 lutego.

Balik 2018

24 stycznia uczniowie klas I-III  bawili się na wspólnym balu karnawałowym. Sala gimnastyczna tego dnia wyglądała jak sala balowa. Wszyscy w świetnych humorach po przywitaniu rozpoczęli zabawę w rytmach znanych przebojów.Dzieci bawiły się wesoło, a przez cały bal w sali panował radosny nastrój.  Słodki poczęstunek były miłym dodatkiem do balu. Zabawę poprowadził DJ Tomek, nauczyciel muzyki w naszej szkole. Zdjęcia można zobaczyć w galerii.

Asia Grzeszczak finalistką Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

Uczennica klasy 6b, Asia Grzeszczak, została finalistką Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
Joasia, która ma na koncie wiele nagród w różnych pozaszkolnych konkursach,wykazała się ogromną wiedzą z zakresu gramatyki oraz teorii literatury i 20 lutego powalczy o prestiżowy tytuł laureata konkursu.
Trzymamy kciuki!

Zebrania z rodzicami

Serdecznie zapraszamy na zebrania rodziców, które odbędą się:

dla klas 1, 2, 3c i 3d, 4b -  24 stycznia o godz. 17.00
dla klas 4a i 4c, 5, 6, 7   -   23 stycznia o godz. 17.00

II miejsce w Międzyszkolnym konkursie „Bohater literacki w adaptacji filmowej”

19 grudnia w ZSP nr 9 w Rybniku odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Literacko-Informatyczny „Bohater literacki w adaptacji filmowej”.  Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Joanna Grzeszczak z kl. VI b i Daria Tarasewicz z kl. V c, które zajęły II miejsce.  Konkurs sprawdzał wiedzę z kilku dziedzin: literatury i filmu – znajomości  treści lektur „Opowieść Wigilijna”, „Przykry początek”, „Podróż Wędrowca do świtu” oraz ich adaptacji filmowych, umiejętności  pracy przy komputerze oraz znajomości budowy książki.  Każda drużyna musiała wykonać również pracę plastyczną - plakat pt. „Niezwykły bohater”. Uczennice do konkursu przygotowała p. Beata Kozielska-Oleś. Gratulujemy!

TANECZNE PODRÓŻE ŚW. MIKOŁAJA PO EUROPIE

Pod takim hasłem odbyły się tegoroczne SZKOLNE MIKOŁAJKI dla klas IV – VII. W tym dniu uczniowie poszczególnych  klas prezentowali  przygotowane wcześniej tańce  pochodzące z różnych stron Europy oraz Polski. Imprezę rozpoczął zespół „Przygoda” śląskim trojokiem, a potem podziwialiśmy kazaczoka, tarantelę, krakowiaka, czardasza, , poloneza, kankana, taniec irlandzki, zorbę , taniec bawarski i flamenco. Wszystkie występy były godne podziwu, a uczniowie stanęli na wysokości zadania. Zwyciężył zespół z kl. VII a , który zaprezentował taniec bawarski.

Podczas imprezy rozstrzygnięte zostały także konkursy ogłoszone w ramach trwającego w szkole Tygodnia Śląskiego. W konkursie literackim „Czym jest dla mnie moja mała ojczyzna?” zwyciężyły ex aequo Monika Łotecka z kl. VII a oraz Nadia Pior z kl. V b. Najlepszą znajomością gwary śląskiej wykazała się Maria Pachoł z kl. V c. Nagrodę za najładniejszą mikołajkową gazetkę klasową odebrali uczniowie kl. VI b, zaś najbardziej pomysłową czapkę Mikołaja wykonali uczniowie kl. VI a.

Uroczystość przygotowały panie : Joanna Potyrcha,  Grażyna Więckowska , Halina Szuła oraz pan Sebastian Pytlik.

Realizowane programy