Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ważne skróty


  

Szkoła Podstawowa nr 21 im. Karola Miarki w Rybniku

O ostatnim smoku i wszędobylskim smogu

24 stycznia członkowie grupy teatralnej Miarka udali się w odwiedziny do przedszkolaków, którzy mają swoją salę w naszej szkole.
Podczas spotkania odbyły się zajęcia pt. "O ostatnim smoku i wszędobylskim smogu".
Najpierw nasi szkolni aktorzy czytali młodszym kolegom historię o ostatnim na świecie smoku, którego ze stawu wyłowił Muminek, później rysowali groźnego smoka, a następnie rozmawiali na temat niebezpiecznego smogu, który zatruwa nasze środowisko i o tym, jak z nim walczyć.
Zajęcia bardzo podobały się wszystkim - starszym i młodszym - uczestnikom.

Odwołanie zabawy karnawałowej

W związku z małą liczbą chętnych osób zabawa karnawałowa została odwołana!!!

Życzenia świąteczne 2018

Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami,
spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów.
Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, który właśnie mija.

Sukces naszych uczniów w XIII Miejskim Konkursie Kolędy Niemieckiej w Gliwicach.

W piątek, 7 grudnia 2018r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Gliwicach odbył się XIII Miejski Konkurs Kolędy Niemieckiej. Celem konkursu jest popularyzacja i pielęgnowanie tradycji kolędowania, wzbudzenie zainteresowania kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego , a także kreowanie w świadomości młodych ludzi potrzeby obcowania z muzyką. W konkursie tym wzięli udział uczniowie naszej szkoły, którzy zdobyli II miejsce. Jan Bizgwa w towarzystwie tańczących dziewczyn Antoniny Dobrowolskiej i Julii Zimończyk ,zaśpiewał piosenkę bożonarodzeniową pt. „Vor langer Zeit im Bethlehem” Rolfa Zuckowskiego.
Uczniów przygotowali:
Beata Suda- nauczyciel języka niemieckiego
Tomasz Świercz-nauczyciel muzyki
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Spotkanie z górnikiem

4 grudnia, w dzień Barbórki gościliśmy w klasie IIb górnika – ojca Zosi Szczyrby, Pana Zbigniewa. Spotkanie rozpoczęło się górniczym powitaniem „Szczęść Boże”. Górnik przybył do nas w odświętnym stroju, dlatego dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej i szpadzie, a później zaprezentował codzienny strój roboczy. Wysłuchały legendy o św. Barbarze – patronce górników. Dzieci chętnie oglądały górniczy mundur i z zaciekawieniem słuchały opowieści naszego gościa o Skarbniku. Mogli również przymierzy i dotknąć elementy górniczego stroju. Na koniec wręczyły górnikowi upominek, natomiast wszystkie dzieci zostały obdarowane przez gościa słodyczami. Dopełnieniem ciekawego spotkania było wykonanie pamiątkowych zdjęć z górnikiem. Serdecznie dziękujemy za przybycie, zaangażowanie i poświęcony czas!

Spotkanie z Mikołajem

I przybył … po długim oczekiwaniu dzieci doczekały się wizyty upragnionego Mikołaja. Podczas spotkania  na sali gimnastycznej, gdy śpiewom towarzyszył miły nastrój usłyszeliśmy dzwonek i pojawił się nasz „miły gość”. Dzieci na powitanie Mikołaja zaprezentowały wierszyki, piosenki, a także obiecały, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom ani nauczycielom. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarzył dzieci miłymi upominkami.

W tym wyjątkowym i magicznym dniu rozstrzygnięty został konkurs plastyczny:  POSTAĆ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA. Zadaniem uczestników było stworzenie w dowolnej formie i technice postaci świętego Mikołaja

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce: Karolina  Rożek kl. IIb

II miejsce: Martyna Sikora  kl. IIb

III miejsce: Natalia Słowik kl. Ia

 Wyróżnienia otrzymali:

Michał Wawak kl. Ib, Paweł Wyrwoł kl. IIb, Nadia Mszańska kl. IIb

Koło teatralne „Miarka” na scenie DK Niedobczyce

15 listopada uczniowie ze szkolnego koła teatralnego „Miarka” wystąpili w DK Niedobczyce dla swoich kolegów ze szkół sąsiednich – SP 22 i ZS nr 5 z przedstawieniem „O leśnym potworze w Niedobczycach”.
Okazją było obchodzone niedawno stulecie niepodległości Polski, a także osiemsetlecie Niedobczyc.
Spektakl opowiada legendę o początkach wsi Niedobczyce, jej bohaterskim założycielu, rycerzu Niedobku, i potwornym niedźwiedziu, grasującym w okolicznych lasach.

"Miś naj..." - święto pluszowego misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia w  bibliotece szkolnej obchodziliśmy 23 listopada. Pierwsza pluszowa zabawka powstała w 1902 roku w Nowym Jorku, a na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta (który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka) została nazwana "Teddy's Bear".  Nasza szkoła postanowiła uczcić kolejną rocznicę urodzin pluszowego misia organizując wystawę pod tytułem: „Misie Naj…”.  Uczniowie przynieśli swoje pluszaki chcąc zaprezentować je na szkolnej wystawie.  Pani Beata Kozielska-Oleś przygotowała również  wystawę książek o znanych misiach oraz prezentację multimedialną, którą zaprezentowały uczennice z kl. V b. W tym dniu odbyły się zajęcia czytelnicze dla uczniów klas I a, I b i 5 a. Pozostali uczniowie oglądali wystawę indywidualnie oraz wzięli udział w projekcji bajek z misiem w roli głównej. Rozstrzygnięty został również konkurs pt.”Miś naj….”. Oto wyniki:  w kategorii największy miś  wygrała  Oliwia Kowaczek z klasy 3A ,najmniejszy  miś -  Agata Zaremba z klasy 1A, najstarszy miś  - Agata Dobrowolska z klasy 3A, najoryginalniejszy miś  - Sara Storch z klasy 2 B.

Więcej artykułów…

  1. Sukces naszych szóstoklasistek
  2. FINAŁ KONKURSU "POKAŻ CO POTRAFISZ" 2018
  3. 1OO ŻYCZEŃ
  4. Konkurs Plastyczny dla klas I-III pt. „Postać Świętego Mikołaja”

Strona 1 z 7

Realizowane programy