Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ważne skróty

    

Statystyki

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

Szkoła Podstawowa nr 21 im. Karola Miarki w Rybniku

Od paprotki do węgielka

Z okazji zbliżającej się Barbórki uczniowie klas Ia i Ib brali udział w lekcji regionalizmu pt.: „Od paprotki do węgielka”. Dzieci poznały krótką historię powstania węgla kamiennego, zwyczaje górnicze, przybliżona została im praca w kopalni. W zainscenizowanej kopalni spotkały się ze Skarbnikiem. Nie zabrakło śpiewów i tańców z Karlikiem i Karolinką. Podsumowaniem zajęć były zajęcia plastyczne.

Akademia z okazji Dnia Niepodległości

W środę 12 listopada o godzinie 10.40 odbędzie się akademia z okazji Dnia Niepodległości. W związku z tym przypominamy wszystkim uczniom o stroju galowym w tym dniu.

Informacja

10 listopada jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu  świetlica będzie czynna od godz. 7.00-16.00.

Informacja o wywiadówkach

W środę 12 listopada o godz. 17.00 odbędą się wywiadówki dla klas  4, 5 i 6.

W czwartek 13 listopada o godz.17.00  odbędą się wywiadówki dla klas 1 a, b, klas 2 i 3.

Klasy 1 c, d będą miały wywiadówkę w piątek 14 listopada o godz. 17.00

Wyniki konkursu komunikacyjnego 2014

Został rozstrzygnięty szkolny  konkurs komunikacyjny pt.: „ Bezpieczna droga do szkoły”.   W konkursie wzięli udział  uczniowie z klasy  I a, I b, II b i II c. Dzieci w bardzo ciekawy i pomysłowy sposób przedstawiły jak powinna wyglądać bezpieczna droga do szkoły. W sumie uczniowie wykonali  29 prac, z czego  większość  stanowiły makiety . W związku z tym, iż wykonane prace, a zwłaszcza makiety, były przepiękne i bardzo trudno było wyłonić zwycięzców konkursu, jury postanowiło przyznać  nagrody główne i wyróżnienia. A oto wyniki konkursu: Nagrody główne otrzymali  następujący uczniowie:  Radosław Lepich II b,  Martynian Majorek II b, Kacper Janik II b, Weronika Snyman  i Marysia Pachoł z II c, Mateusz Wodniok II c. Wyróżnienia otrzymali : Paweł Polnik II b, Nadia Pior II b, Karol Lach II b, Zosia Obłój I b, Oliwia Koperska  I b, Mateusz Walecki I a, Dominika Walendowska I a i Zosia Rudny I a. Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursie zostali nagrodzeni za wykonane prace i trud włożony w ich  wykonanie. Szczególne podziękowania należą się również rodzicom, którzy  pomogli dzieciom wykonać prace i dostarczyć je do szkoły.

Spotkanie klas I - III ze służbami mundurowymi w Domu Kultury

10 października klasy pierwsze, drugie i trzecie uczestniczyły w spotkaniu z Policją, Strażą Miejską i Strażą Pożarną. Spotkanie zostało zorganizowane przez Dom Kultury w Niedobczycach. Najciekawszy pokaz należał do Straży Pożarnej, która zademonstrowała dzieciom, w jaki sposób wyciąga się z samochodu osoby poszkodowane w  wypadku. Uczniowie mogli z bliska zobaczyć jakich narzędzi używa się do rozcinania karoserii samochodu i jak przebiega  wyciąganie rannej osoby  zakleszczonej w aucie. Pokaz bardzo się wszystkim podobał a dzieci i nauczyciele  mogli podziwiać umiejętności strażaków.

 

Informacja dla Rady Rodziców

 

Zarząd Rady Rodziców informuje, że w środę 5 listopada 2014r. o godz. 17.00  w sali 112 odbędzie się zebranie Rady.

 

Gyburstag u Miarki

22 października obchodziliśmy urodziny patrona naszej szkoły, Karola Miarki. Jak na gyburstag, czyli po śląsku urodziny przystało, było przyjęcie urodzinowe, baloniki i serpentyny, a także tort i ciasto urodzinowe, które dla uczniów upiekli nauczyciele. Przyjęcie zaczęło się w zaaranżowanym na mieszkanie Miarków wykuszu szkoły, gdzie przy kołysce małego Karolka czuwali i przyjmowali gości jego rodzice – Karolina i Antoni. Wśród gości, oprócz uczniów i nauczycieli pojawiły się także panie z Rady Rodziców naszej szkoły. Śpiewano uroczyste „Sto lat”, następnie uczniowie wręczali rodzicom małego Karolka kartki z życzeniami urodzinowymi, a na koniec obejrzeli film „Żywot Karola Miarki”, który opowiada biografię naszego patrona. Film został przygotowany przez uczestników koła teatralnego „Miarka” i będzie można go niebawem obejrzeć na stronie internetowej szkoły. Nad całością przedsięwzięcia czuwały panie Olga Ryszka i Halina Szuła. Zdjęcia z tego dnia znajdują się w  galerii.

 

Obuwie zmienne

 Od poniedziałku 27 października obowiązuje 

              obuwie zmienne.

 

Więcej artykułów…

  1. Ogłoszenie - zbiórka darów
  2. Informacje dla rodziców
  3. Przydział sal na spotkania indywidualne
  4. Pierwsze spotkania indywidualne

Strona 1 z 5

Realizowane programy