Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ważne skróty

    

Statystyki

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

Szkoła Podstawowa nr 21 im. Karola Miarki w Rybniku

Świąteczne życzenia

Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami,
spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów.
 Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, który właśnie mija.

 

Komunikat - przerwa świąteczna

W czasie przerwy świątecznej szkoła zapewnia opiekę dzieciom w dniach 22 i 23,  29 i 30 grudnia 2014 r. oraz 2  stycznia 2015 r.  w godzinach od 7.00 do 16.00.

Jasełka

W dniu 16.12.2014r. uczniowie klasy Ia i IIc pojechali do Domu Dziecka W Rybniku aby wręczyć dary, zebrane przez uczniów naszej szkoły. Dla wychowanków Domu Dziecka uczniowie zaprezentowali Jasełka w specjalnie przygotowanych kostiumach, śpiewali kolędy i pastorałki, złożyli świąteczne życzenia. Spotkanie przebiegło miłej świątecznej atmosferze. Zdjęcia w galerii.

 

Spotkania indywidualne 15 grudnia

W poniedziałek 15 grudnia odbędą się  indywidualne spotkania rodziców z nauczycielami w godzinach od 17.00 do 18.30. Spotkania nie dotyczą rodziców uczniów klas pierwszych. Serdecznie zapraszamy.

BRAWA DLA NASZEJ MAŁEJ POETKI!

MARIA ZIMOŃ z kl. V b została laureatką WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO „ANTOLOGIA POEZJI DZIECIĘCEJ” odbywającego się pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Zabrza.

Wiersz Marysi pt. „Pinokio” znalazł się wśród stu utworów opublikowanych w zbiorze twórczości uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych pt. „Antologia poezji dziecięcej”, którego recenzentem był sam Jacek Cygan, poeta i autor tekstów wielu znanych przebojów.  

Jest to ogromne wyróżnienie, zważywszy na fakt, że do konkursu napłynęło 1500 tekstów poetyckich ze 120 szkół z 20 śląskich miast.   Marysia wraz ze swoją nauczycielką, panią Joanną Potyrchą, została zaproszona 3 grudnia do Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu na Wernisaż Poetycki z okazji wydania XI tomu „Antologii Poezji Dziecięcej”.

 

Integracja

W listopadzie naszą szkołę ponownie odwiedziła Pani Hania Pasterny. Tym razem poprowadziła warsztaty dla uczniów klas czwartych.  Ich celem było uwrażliwienie dzieci na potrzeby osób niepełnosprawnych. Pani Hania, która jest osobą niewidomą opowiadała uczniom, w jaki sposób udaje jej się aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i zawodowym. Pokazała również przedmioty, które ułatwiają jej funkcjonowanie w codziennym życiu. Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem tego spotkania. Dostali również odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań.

WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY

4 grudnia pod budynek naszej szkoły zajechała karetka pogotowia ratunkowego. Widok ambulansu bardzo zaniepokoił niektóre osoby, wkrótce jednak okazało się, że nikomu, na szczęście, nic się nie stało, a karetką przyjechał do nas pan Dominik Pieter, ratownik medyczny, absolwent naszej szkoły. Został on zaproszony przez uczniów klasy sportowej VI a i ich wychowawczynię, panią Joannę Potyrchę,  i poproszony o przeprowadzenie dla wszystkich klas szóstych warsztatów z pierwszej pomocy przedmedycznej. Celem warsztatów było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. W ramach warsztatów uczniowie ćwiczyli  umiejętność udzielania pierwszej pomocy, zachowania się w sytuacji stresu i zagrożenia oraz działania zespołowego przy prowadzeniu i organizowaniu akcji ratunkowej. Zajęcia prowadzone były z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu ratunkowego. Były to bardzo pożyteczne zajęcia. Nabyte podczas nich wiadomości i umiejętności być może pozwolą w przyszłości uratować czyjeś życie. Panu Dominikowi jeszcze raz serdecznie dziękujemy za fachowo przeprowadzone zajęcia   i poświęcony nam  czas! Zdjęcia w Galerii.

 

SZKOLNY KONKURS FRAZEOLOGICZNY

28 listopada chętni uczniowie klas piątych i szóstych pisali test sprawdzający znajomość związków frazeologicznych i umiejętność zastosowania ich w wypowiedzi. Oto wyniki:
I miejsce – Anna KONKOL – kl. VI A
II miejsce – Wiktoria SZTAJGLIK  - kl. VI c  i  Jan WYCISK – kl. VI a
III miejsce – Sonia TARASEWICZ – kl. V b
Konkurs był podsumowaniem cyklu lekcji wychowawczych przeprowadzonych w klasach V  - VI pod hasłem „Nasz język jest bogaty”. Celem zorganizowanych w październiku zajęć było poszerzenie słownictwa uczniów i zachęcenie ich do odkrywania bogactwa ojczystej mowy. Uczniowie mieli okazję poznać wiele nowych związków frazeologicznych i przyswoić sobie ich znaczenie poprzez zabawę w kalambury. Każdy uczeń miał też  za zadanie wyjaśnienie znaczenia wybranego frazeologizmu poprzez wykonanie do niego ilustracji. Bardzo pomysłowe i kolorowe prace zostały zaprezentowane na szkolnej wystawce, co stworzyło uczniom kolejną okazję do poszerzenia swoich zasobów słownikowych. Organizatorem całego projektu była
pani Joanna Potyrcha.

 

Więcej artykułów…

  1. Zakładamy restaurację „Średniowiecze na talerzu”
  2. Andrzejki w bibliotece szkolnej
  3. Przedstawienie o tolerancji
  4. Święto pluszowego misia 2014

Strona 1 z 6

Realizowane programy