Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ważne skróty

    

Szkoła Podstawowa nr 21 im. Karola Miarki w Rybniku

VII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o kulturze krajów UE- III miejsce

Łukasz Czubko i Maciek Durczok z klasy VA reprezentowali naszą szkołę w konkursie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 16 w Rybniku-Boguszowicach, którego tematem przewodnim była Podróż do Niemiec i Austrii. Uczniowie rozwiązywali test składający się z trzech części (pytania ogólne, wiedza muzyczna, wiedza plastyczna), natomiast w drugiej części odpowiadali na wylosowane pytania oraz zmagali się z  zadaniami praktycznymi. W przerwie mieli okazję podziwiać występy przygotowane przez gospodarzy oraz dostali poczęstunek zgodny z tematyką konkursu – tradycyjny Apfelstrudel oraz Bratwurst. Życzymy Chłopakom kolejnych sukcesów w przyszłym roku!

 

„Pokaż co potrafisz 2015”-FINAŁ

Dzień 11 listopada kolejny już raz okazał się dniem pełnym emocji i wrażeń dla naszych uczniów.  W tym dniu odbył się finał  konkursu „Pokaż co potrafisz”, do którego  zakwalifikowały się dwie uczennice naszej szkoły Julia Buczyńska z kl.II a oraz Paulina Dworzańska z kl.VI c. Poziom występów oczywiście był wysoki, a uczniowie prezentowali swoje zdolności w różnoraki sposób. Były śpiewy , tańce , granie na instrumentach, a także malowanie. Konkurs odbył się w Domu Kultury w Niedobczycach , pod patronatem samego Prezydenta Miasta Rybnika Pana Piotra Kuczery. Dla naszej uczennicy Julii Buczyńskiej dzień ten okazał się szczególny, gdyż zajęła ona II miejsce oraz otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta!Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Konkurs plastyczny „Mój przyjaciel - Miś”

  Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia biblioteka szkolna ogłasza konkurs plastyczny pod hasłem: „Mój przyjaciel - Miś”, którego bohaterem jest miś - bohater literacki i filmowy.
Regulamin konkurs:
-
Konkurs skierowany jest do uczniów z klas I-III
-Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać ulubionego pluszaka , nawiązującej do tematu „ Mój przyjaciel – Miś”.
-Uczestnicy konkursu wykonują prace wybranymi przez siebie technikami plastycznymi (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, grafika, kolage, itp.).
-Prace należy wykonać na kartce A4.
Prace powinny być wykonane  samodzielnie przez dzieci.
Każda dostarczona praca musi być podpisana imieniem i nazwiskiem autora oraz klasą .
Prace należy składać w bibliotece szkolnej do dnia 23 listopada 2015 r.
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie i życzymy powodzenia!

Wywiadówki - 17,18 listopada

We wtorek  17 listopada o godz. 17.00 odbędą się wywiadówki dla  klas: 3a i 3c, oraz 4, 5, 6.
Wywiadówka w klasie 2a odbędzie się we  wtorek o godz. 16.30.

W środę  18 listopada o godz.17.00 odbędą się wywiadówki  dla  kl. 1, 2 b, c, d  i 3b

Książki naszych marzeń

 Nasza szkoła zgłosiła się do udziału w rządowym programie "Książki naszych marzeń". W związku z tym otrzymaliśmy wsparcie finansowe na zakup książek do  biblioteki szkolnej. Program ma na celu promowanie czytelnictwa wśród uczniów szkół podstawowych. Wybrane książki mają rozbudzać ciekawość ucznia, uczyć czytania. O ich wyborze mają współdecydować oprócz uczniów również rodzice. Zachęcamy więc państwa do zgłaszania propozycji  nowych książek dla dzieci  u wychowawców na najbliższych wywiadówkach.

 

Spotkanie z Franklinem w bibliotece szkolnej

5 listopada 2015r. z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek biblioteka szkolna gościła Franklina-najsławniejszego żółwia, bohatera książeczek i filmów animowanych dla dzieci. Franklin zaprzyjaźnił się z uczniami naszej szkoły czytał im swoje przygody, opowiadał o sobie i swoich przyjaciołach, odpowiadał na pytania, zadawał zagadki, a także bawił się z dziećmi. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klas I i II. Zdjęcia w galerii.

 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Znalezione obrazy dla zapytania bajki W czwartek 5 listopada 2015r. z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek panie bibliotekarki Beata Kozielska-Oleś i Izabela Gaszka-Kwoka zorganizowały konkurs, każdy uczeń mógł się przebrać za postać z ulubionej bajki. Najlepsze stroje oceniło jury, w skład którego weszli członkowie samorządu szkolnego i gość specjalny-Franklin. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem, stroje były wyjątkowe, dlatego też jury  przyznało 20 wyróżnień. Dziękujemy za tak liczny udział! Zdjęcia w galerii.

 

URODZINY PATRONA SZKOŁY

W czwartek 22 października, w dniu  urodzin Karola Miarki, po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. W tym roku przypadła okrągła, 190 rocznica urodzin tego wielkiego Ślązaka, orędownika polskości na Górnym Śląsku. Z tej okazji wydana została okolicznościowa gazetka pt. „Miarka”, którą uczniowie mogli nabyć za cenę 5 miarek. Tę nieoficjalną walutę można było zdobyć od nauczycieli we wtorek i środę  po każdej lekcji, warunkiem była aktywność na zajęciach. Uczniowie chętnie wymieniali miarki na „Miarkę”, rozwiązywali umieszczone w gazetce krzyżówki związane z życiem patrona, częstowali się urodzinowymi „bombonami”. Uczniowie klas I i II układali puzzle z wizerunkiem Karola Miarki. Każda gazetka wzięła także udział w losowaniu cennych nagród rzeczowych. Za pomoc w zorganizowaniu urodzin patrona dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców naszej szkoły, a w szczególności paniom Ewie Czubko i Wioletcie Harazim, które zasponsorowały część nagród.H. Szuła i O. Ryszka

 

Więcej artykułów…

  1. Dzień Postaci z Bajek
  2. 2 listopada- dzień wolny
  3. Ważna informacja
  4. Biało-czerwony kotylion - konkurs

Strona 1 z 4

Realizowane programy