Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ważne skróty

    

Szkoła Podstawowa nr 21 im. Karola Miarki w Rybniku

Konkurs "NAJCIEKAWSZY DZIENNICZEK CZYTELNIKA"

Lubisz czytać? Stwórz własny  dzienniczek czytelnika! 
Biblioteka szkolna zapraszamy do udziału w konkursie.

 Konkurs  NAJCIEKAWSZY DZIENNICZEK CZYTELNIKA

 Regulamin: 

 1. Konkurs dzieli się na kategorię klas 2-3 i 4-6.
  2.  Dzienniczek należy prowadzić do 4 kwietnia 2016.
  3.  Szczegółowe wymagania:
  a)  Klasy 2-3:  należy zapisywać autora i tytuł przeczytanej książki z biblioteki szkolnej oraz 1-3 zdań o jej treści i własnych odczuciach (w miarę posiadanych umiejętności); mile widziane ilustracje, zdobienia.
  b)  Klasy 4-6:  należy zapisywać autora i tytuł przeczytanej książki z biblioteki szkolnej oraz krótką recenzję (4-5 zdań); mile widziane ilustracje, zdobienia.
  4.  Do konkursu zostaną przyjęte tylko dzienniczki robione ręcznie przez dzieci.
  5.  Dzienniczki (podpisane!) należy złożyć w bibliotece szkolnej do 18 kwietnia 2016.
  6.  Wszystkie dzienniczki zostaną zaprezentowane na wystawie w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki.
  7.  W każdej kategorii zostaną wybrane trzy najbardziej oryginalne, najciekawsze dzieła.
  8.  Po zakończeniu wystawy dzienniczki będzie można odebrać w bibliotece szkolnej (maj 2016).

 

Wycieczka do Żorskiego Centrum Kultury Regionalnej

 

Znalezione obrazy dla zapytania wycieczkaDnia 16.09. 2015r. Uczniowie z  klasy I C i I D pojechali na wycieczkę do Żorskiego Centrum Kultury Regionalnej. Dzieci wzięły udział w warsztatach pt.:” Co nam jesień w darze niesie”. Zajęcia były bardzo ciekawe. Sześciolatki poznały narzędzia rolnicze używane w dawnych czasach do zbioru zbóż. Uczyły się posługiwać cepem i mieliły zboże na mąkę za pomocą żaren. Samodzielnie wyrabiały z ciasta bułki o różnych kształtach. Dzieci wysłuchały opowiadania o dożynkach i uczestniczyły w zainscenizowanym korowodzie dożynkowym. Nie zabrakło wspólnych zabaw i tańca.

 

Tydzień Głośnego Czytania

29 września to Dzień Głośnego Czytania. W związku z tym ogłaszamy  Tydzień Głośnego Czytania. Znalezione obrazy dla zapytania głośne czytanieTrwać on będzie od poniedziałku do piątku (28.09-03.10). W tym czasie  nauczyciele będą czytać w klasach na głos, w bibliotece szkolnej czytać będziemy na przerwach.  Zapraszamy również do czynnego udziału w tej akcji Rodziców.
Dlaczego warto czytać dzieciom na głos?
1. Czytanie niezwykle stymuluje mózg.
2. Przynosi ogromną wiedzę ogólną.
3. Zwiększa zasób słownictwa i umiejętność poprawnego budowania zdań.
4. Czytanie daje kontakt z bogactwem doświadczeń niemożliwych do zdobycia samemu.
5. Uczy wartości moralnych, wpływa na zmianę negatywnych postaw na pozytywne.
6. Głośne czytanie dziecku od najmłodszych lat ułatwia samodzielne czytanie, daje podwaliny pod sukces w edukacji szkolnej.
7. Wspólne czytanie z dzieckiem chroni przed uzależnieniem od telewizji i przyjmowaniem z niej złych wzorów.
8. Kształtuje nawyk czytania przez całe życie.
9. Głośne czytanie dzieciom buduje mocną więź między dorosłym i dzieckiem. Tworzy skojarzenie czytania z przyjemnością i poczuciem bezpieczeństwa.

23 września - uroczyste otwarcie placu zabaw

 23 września miało miejsce uroczyste otwarcie placu zabaw, który powstał na terenie naszej szkoły w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2015. 
Uroczystość uświetnili zacni goście na czele z Prezydentem Miasta Rybnika, panem Piotrem Kuczerą i Zastępcą Prezydenta Miasta, panem Wojciechem Świerkoszem. Obecni byli także radni, panowie Henryk Cebula, Henryk Ryszka i Aleksander Pojda oraz ksiądz Prałat Hubert Wieczorke. Zanim dokonano uroczystego przecięcia wstęgi, obiekt został poświęcony przez ks. Proboszcza Stanisława Kołodzieja. Uczniowie szkoły przygotowali krótki program artystyczny. Wystąpił uczeń klasy III b, Jaś Bizgwa, a także szkolny zespół flecistów, który brawurowym występem ujął publiczność. O dobre samopoczucie zgromadzonych zadbał nauczyciel muzyki, pan Tomasz Świercz, porywając ich do wspólnej zabawy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości w galerii. 

„Sprzątanie świata”

Znalezione obrazy dla zapytania sprzątanie świata18.09.2015r w ramach akcji „Sprzątanie świata” wystąpił pan Piotr Cybułka. W swoim programie „Wszystkie kolory recyklingu” w niekonwencjonalny sposób  przekazał informację o konieczności sprzątania i segregacji odpadów, by zachować Matkę Ziemię dla obecnych i przyszłych pokoleń. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z ideą akcji „Sprzątanie świata” oraz sylwetkami jej twórców, śpiewali piosenki ekologiczne, rozmawiali jak zmniejszyć nasz udział w „produkowaniu” śmieci, jak również poszukiwali odpowiedzi na pytanie: „ Gdzie najtrudniej jest posprzątać, a od tego trzeba zacząć? (We własnej głowie...). Po spotkaniu uczniowie pod opieką nauczycieli oczyścili ze śmieci teren wokół szkoły.

 

Darmowe podręczniki w roku szkolnym 2015/16

Uczniowie klas pierwszych, drugich i czwartych otrzymali darmowe podręczniki wraz z materiałami ćwiczeniowymi oraz podręczniki do języka angielskiego w ramach rządowego programu MEN. Podręczniki uczniowie wypożyczyli z biblioteki szkolnej. Przypominamy o postępowaniu z książkami:
-  Książki należy obłożyć w okładkę
- W książkach nie podkreślamy, nie piszemy.
- Przestrzegamy zwyczajowych zasad – przy książkach nie jemy, nie pijemy, po użyciu odkładamy na półkę.
- W przypadku problemów z książką – wypadanie kartek, rozdarcia –  proszę nie naprawiać samodzielnie należy poprosić kogoś dorosłego.

 Więcej informacji w REGULAMINIE.


Uroczyste otwarcie placu zabaw.

W środę 23 września o godzinie 10.00 zapraszamy na uroczyste otwarcie placu zabaw który powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2015. 

Wywiadówki dla klas I-II

W poniedziałek 7 września odbędą się wywiadówki dla klas I-II o godzinie 17.00. Na wywiadówkę prosimy zabrać ze sobą swój adres e-mail, który umożliwi rodzicom dostęp do dziennika elektronicznego. Bliższe informacje przekażą wychowawcy klas. Instrukcję logowania można znaleźć TUTAJ.  

Plan lekcji od 7 września 2015

Pod adresem http://www.miastorybnik.pl/sp21/plan/ można zobaczyć nowy plan lekcji. O ewentualnych zmianach w planie uczniowie zostaną poinformowani poprzez wychowawców.

UWAGA AKTUALIZACJA.
Pod adresem http://www.miastorybnik.pl/sp21/plan/ obecnie znajduje się now plan, który będzie obowiązywał od dnia 7 września.

 

Więcej artykułów…

 1. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
 2. Godziny pracy sekretariatu
 3. Zakończenie roku szkolnego - piątek 26 czerwca 2015r.
 4. Plan zajęć na czwartek 25 czerwca 2015r

Strona 1 z 7

Realizowane programy