Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ważne skróty


  

Szkoła Podstawowa nr 21 im. Karola Miarki w Rybniku

Darmowe książki w internecie

WolneLektury.pl

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

Źródło: https://biblioteka.pl/artykul/Darmowe-ksiazki-w-internecie/9587

Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzimy „Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania”. W naszej szkole Dzień Głośnego Czytania odbył się 25 września.  

Uczniowie  klas 1-3 przyszli do biblioteki szkolnej na zaproszenie p. Beaty Kozielskiej-Oleś. Gościem  spotkania była  higienistka szkolna  pani  Agnieszka Stronczek, która przeczytała fragment książki pt. „Gang Słodziaków” Renaty Piątkowskiej i opowiadała  o swojej pracy. Uczniowie musieli również rozwiązać zagadki, krzyżówkę i odpowiedzieć na pytania.

Dalsze przygody Słodziaków poznają na lekcjach. Aby wypracować nawyk codziennego czytania każde dziecko otrzymało album z drzewkiem czytelniczym, w którym za każdy dzień głośnego czytania otrzyma od wychowawcy naklejkę ze Słodziakiem. Zajęcia bardzo się podobały i wywołały uśmiech na buziach dzieci.

Zawieszenie zajęć

Szanowni Rodzice,

informujemy, że na podstawie decyzji Premiera RP w naszej szkole następuje zawieszenie zajęć w dniach od 12 do 25 marca 2020r.

Pracownicy szkoły będą pełnili dyżur telefoniczny pod numerem: (32) 422 66 00

Odwołane są również wszelkie zajęcia pozalekcyjne (dot. klubów sportowych, wszelkie wynajęcia pomieszczeń szkolnych).

Nieczynna będzie  stołówka szkolna – tzn. nie będą przygotowywane ani wydawane obiady.

Podczas dwutygodniowej  przerwy w zajęciach uczniowie nie powinni opuszczać swojego miejsca zamieszkania!  Dni tych nie należy traktować jako dni wolnych czy  jako dodatkowe ferie.

Rodzicu,

  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS; (wniosek do pobrania na stronie https://www.zus.pl/wzory-formularzy/zasilki/zasilek-opiekunczy - formularze ZAS-36, Z-15A).
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,

 

  • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz,
  • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu.
  • unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
  • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
  • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;

 

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

 

  • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody. Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają

 

 

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjnozakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Emisja programów popularnonaukowych dla dzieci przedszkolnych i nauczania wczesnoszkolnego na antenie TVP2.

Program jest zatytułowany: Wesoła Nauka: Wielkie dzieła małych rąk i jest emitowany od poniedziałku do piątku w godzinach 11.05-12.10 

 „Wesoła Nauka” w TVP2 – pasmo dla najmłodszych

30.03.2020

Ofertę dla najmłodszych widzów, ich rodziców oraz nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej przygotował kanał TVP2. Już od 30 marca br. rusza pasmo „Wesoła Nauka”. Serdecznie zapraszamy do oglądania od godz. 11:05!

Codziennie od poniedziałku do piątku

Każdego dnia od poniedziałku do piątku, po zakończeniu programu „Pytanie na śniadanie”, po godz. 11:05 na antenie TVP2 pojawi się nowy cykl edukacyjny. Jest on skierowany do przedszkolaków i dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, a także ich rodziców i nauczycieli.

„Wesoła Nauka” to trwające po 30 minut pasjonujące zajęcia dla najmłodszych. Prowadzący Robert El Gendy wraz z nauczycielami, rodzicami, youtuberami i gwiazdami telewizji poprowadzą dzieci przez fascynujący świat nauki. Zobaczymy zaskakujące eksperymenty i intrygujące doświadczenia naukowe, a także kreatywne gry i zabawy. Nie zabraknie zajęć sportowych, prac twórczych i muzyki z największymi gwiazdami w roli domowych nauczycieli.

Program „Wielkie Dzieła Małych Rąk”

„Wielkie Dzieła Małych Rąk” to magazyn tworzony we współpracy z ekspertami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Realizuje on podstawę programową i wykorzystuje materiały edukacyjne opracowane przez ministerstwo. To nowatorskie podejście do edukacji obejmujące takie dziedziny jak: matematyka, język polski, przyroda, języki obce, a także zajęcia ruchowe i naukę przez zabawę. Prowadzącą i autorką programu jest ekspert MEN ds. edukacji dzieci młodszych, Dorota Dziamska.

 Departament Informacji i Promocji

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Zamknięcie boiska i placu zabaw

W związku z zagrożeniem epidemicznym i w trosce o Wasze zdrowie zamykamy place zabaw/boiska. Piękna pogoda kusi, ale gromadzenie się w miejscach publicznych niesie poważne ryzyko zakażenia się koronawirusem

Zawieszenie naboru

Informacja o zawieszeniu naboru 

Informacja z zawieszeniu zajęć

Informacja z zawieszeniu zajęć 

Strona 19 z 19

Realizowane programy