Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ważne skróty


  

Szkoła Podstawowa nr 21 im. Karola Miarki w Rybniku

Zestaw podręczników 2022/2023

Zestaw podręczników 2022/2023 

Informacja o zebraniu organizacyjnym rodziców przyszłych klas I

Informacja o zebraniu organizacyjnym,  oraz podział uczniów  na klasy A i B, zostaną ogłoszone w połowie sierpnia. Zebranie rodziców odbędzie się w ostatnim tygodniu sierpnia.
Informacja o terminie i godzinie zebrania zostanie podana na stronie internetowej szkoły oraz Facebooku.

Listy kandydatów

Lista kandydatów zakwalifikowanych 
Lista kandydatów niezakwalifikowanych 
Potwierdzenie woli 

Kandydaci z poza obwodu proszeni są o wypisanie potwierdzenia woli i podpisany czytelnie druk przez oboje rodziców/opiekunów prawnych druk należy przynieść do sekretariatu do dnia 4 kwietnia (bądź odesłania skanem na adres mailowy szkoły). 

Szkoły w Rybniku będą przyjmować dzieci uchodźców z Ukrainy.

Szkoły w Rybniku będą przyjmować dzieci uchodźców z Ukrainy.

Informacja w języku polskim 

Informacja w języku ukraińskim  

INFORMACJA O TERMINACH NABORU 2022

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21 im. Karola Miarki w Rybniku informuje, iż elektroniczny nabór do klas pierwszych w roku szkolnym 2022/2023, rozpocznie się w dniu 01 marca 2022 r. o godz. 8:00.
Termin składania wniosków online o przyjęcie do szkoły podstawowej upłynie w dniu 18 marca 2022 r. o godz. 15:00.
W dniu 25 marca 2022 r. nastąpi podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym.
Po uzyskaniu potwierdzeń woli przyjęcia do naszej placówki, od rodziców kandydata, ostateczna lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych w postępowaniu rekrutacyjnym zostanie ogłoszona w dniu 06 kwietnia 2022 r. o godz. 10:00.

"Mała książka - wielki człowiek"

W ramach kolejnej edycji kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”  uczniowie klas pierwszych podczas uroczystości Pasowania na czytelnika otrzymali prezent - wyprawkę czytelniczą.
W skład wyprawki wchodzą:
• książka „Pierwsze abecadło,
• broszura „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” (zafoliowana razem z książką),
• materiał pomocniczy „Kreatywny alfabet”.
Projekt organizowany przez Instytutu Książki, został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki chcę zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy, zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Projekt połączony jest z ogólnopolską kampanią społeczną „Mała książka – wielki człowiek”, w ramach której przypominamy rodzicom i opiekunom o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka.
Więcej informacji na stronie Instytutu Książki.

Zosia i jej akademicka przygoda

Zosia Szczyrba z klasy 5 b wzięła niedawno udział w zorganizowanym przez  Międzynarodowy Ruch Szensztacki spotkaniu w Warszawie. Jej mama, pani doktor Renata Kleszcz –Szczyrba, wygłosiła tam wykład na temat: "Zintegrowany człowiek w zdezintegrowanym świecie. Duchowość szensztacka odpowiedzią na wyzwania współczesności". Po wykładzie Zosia przeprowadziła dla uczestników warsztaty, których ideą było pokazanie, że nikt nie jest bezwartościowy, nic nie warty, nikt nie jest zerem. W każdym z nas  tkwi potencjał i piękno do wydobycia.

Zosi, osobie niezwykle kreatywnej i pomysłowej, a prywatnie wielkiej fance przygód Harry`ego Pottera, gratulujemy odwagi oraz odniesionego sukcesu.

 

 

 

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto jest organizowane od 1999 roku przez:
INTERNATIONAL ASSOCIATION OF SCHOOL LIBRARIANSHIP - IASL
Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w  życiu szkoły, w nauce
i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Tym razem tematem przewodnim święta zaproponowanym przez IASL jest hasło:
"Baśnie i legendy z całego świata"

Zapraszamy uczniów  klas 1-3 do udziału w konkursie plastycznym „Baśnie i legendyz całego świata”, zaś uczniów klas 4-8 do konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”.
Więcej informacji w zakładce Biblioteka-Aktualności.

Więcej artykułów…

  1. Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22
  2. *
  3. STYPENDIUM SZKOLNE NA ROK SZKOLNY 2021/2022
  4. Spotkania organizacyjne klas 1

Realizowane programy