[założenia] czyli co chcieliśmy osiągnąć

[realizacja] czyli jak to było w trakcie
[opinie] czyli o projekcie powiedzieli

region i ekologia

Uczestnicy turnusów wędrowali
do lokalnych miejsc związanych z kulturą i sztuką. Odwiedzili Muzeum Regionalne „Na Grapie”, uczestniczyli w wycieczkach szlakami górskimi i ścieżkami przyrodniczo-dydaktycznymi. Odwiedzili pracownię znanego regionalnego artysty malarza i rzeźbiarza Jana Wałacha. Spotkali się z osobami związanymi z folklorem i zajmującymi się działaniami ekologicznymi w regionie. Poznali dziecięcy i młodzieżowy zespół regionalny „Czadeczka”, biorąc udział w zabawach zespołowych podczas spotkań integracyjnych. W ramach wypoczynku uczestnicy zapoznali się z lokalnymi atrakcjami turystycznymi, poznali specyficzne położenie geograficzne miejscowości Istebna – odwiedzili miejsce połączenia trzech granic Czech, Słowacji i Polski tzw. Trójstyk. Poznali szlaki turystyczne, zwiedzili zabytkowe obiekty sakralne w Istebnej, Jaworzynce i Koniakowie.
[zobacz więcej]


Na zakończenie każdego turnusu zorganizowane zostało uroczyste spotkanie
w karczmie góralskiej, w której dzieci i młodzież otrzymała certyfikaty uczestnictwa w programie oraz miała możliwość poznać regionalne potrawy podczas ich degustacji.

Wszystkie działania projektowe odbywały się z warunkach sprzyjających zachowaniu zdrowia i bezpieczeństwa jego uczestników oraz przy zachowaniu zasad: zrównoważonego rozwoju i równości szans.
<<< wstecz