Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ważne skróty


  

Z wizytą w bibliotece i teatrze

 W poniedziałek 21 marca uczniowie klasy IIA pod opieką p. Mirosławy Skatuły i Beaty Kozielskiej-Oleś pojechali do Teatru Ziemi  Rybnickiej na przedstawienie pt. „Zimowa opowieść” wystawione przez grupę teatralną  „Guziczek”.  W jedną z ról z powodzeniem wcieliła się uczennica z kl.IIA Hania Meisner. 

Po przedstawieniu w ramach współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną  uczniowie odwiedzili największą z rybnickich bibliotek. Celem wizyty było rozwijanie kompetencji czytelniczych poprzez udział w lekcji bibliotecznej „Biblioteczni detektywi czyli poszukiwania w bibliotece”.  Uczniowie podczas zabawy mogli poznać bibliotekę i jej księgozbiór. Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni i bogatsi o nowe przeżycia.


Spotkanie autorskie z Romkiem Pawlakiem

11 lutego 2016r o godz.10.40 na małej sali gimnastycznej odbyło się  spotkanie autorskie z p. Romkiem Pawlakiem – autorem wielu książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczniowie naszej szkoły z klas III, IV, V mieli okazję poznać twórczość pisarza, dzięki książkom zakupionym w ramach programu rządowego ,,Książki naszych marzeń”. Nie są im obce takie tytuły jak ,,Czaruś pies z charakterem”, ,,Piotrek, Ulpik i tajemnica komputera” czy ,,Przeskoczyć przez ogień”. Warto wspomnieć o tym, że w 2008 r. pierwsza książka dla dzieci Romka Pwlaka „Miłek z Czarnego Lasu otrzymała prestiżową nagrodę IBBY.  Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, uczniowie mieli wiele pytań dotyczących twórczości pisarza, a sam autor wyczerpująco na nie odpowiadał. Na zakończenie dzieci poprosiły p. Romka Pawlaka o autografy i pamiątkowe zdjęcia. Nasz gość chętnie spełnił prośby uczniów.


Dzień Bezpiecznego Internetu-9 lutego2016

Znalezione obrazy dla zapytania bezpieczny internet Dzień Bezpiecznego Internetu – święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Od 6 lutego 2007 roku w 40. krajach na świecie, i po raz trzeci w Polsce, obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu "Safer Internet". Chodzi głównie o to, by dzieci i młodzież nie były narażone na niebezpieczeństwa w trakcie korzystania z zasobów internetowych.W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz NASK, odpowiedzialne za realizację programu "Safer Internet" w Polsce.

 Źródło: Wikipedia

"Książki naszych marzeń"- biblioteka szkolna zaprasza

Wreszcie do biblioteki szkolnej dotarły „Książki naszych marzeń”,  wśród których każdy, czy to mały czy też duży, czy to chłopak czy dziewczyna znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do wypożyczania książek.


 

Literackie andrzejki

30 listopada w bibliotece szkolnej odbyły się długo wyczekiwane LITERACKIE ANDRZEJKI. Na przerwach uczniowie klas III-VI odpowiadali na zagadki literackie. Każda prawidłowa odpowiedź została nagrodzona wróżbą. Uczniowie dzięki magicznej mocy wróżek, czarodziejek i wróżbitek, posiadających zdolność czytania z kart, muszelek, numerków i kuli, mogli dowiedzieć się jaka czeka ich przyszłość, a także poznać imię ukochanej lub ukochanego. Klasy I i II zostały odwiedzone przez wróżki w czasie lekcji. Maluchy z radością wzięły udział w andrzejkowych zabawach, dzięki którym mogły poznać staropolskie tradycje (np. ustawianie od ściany jeden za drugim butów zgromadzonych dziewcząt, ta której but pierwszy dotarł do progu miała najwcześniej wyjść za mąż). Wszystkim uczestnikom i wróżkom z kl. 5a, 6b, 6c dziękujemy za magiczna zabawę!

"Mój przyjaciel -Miś" - wyniki konkursu

Z  okazji  Światowego Dnia Pluszowego Misia  panie z biblioteki szkolnej Beata Kozielska-Oleś i Izabela Gaszka-Kwoka ogłosiły szkolny konkurs plastyczny pt. "Mój przyjaciel- Miś".  Był on skierowany do uczniów klas I-III. Celem konkursu było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych, rozwijanie umiejętności manualnych uczniów, inicjowanie zainteresowań czytelniczych dzieci najmłodszych - przedstawienie sylwetek misiów - bohaterów literackich. Zadaniem uczestników było wykonanie postaci misia dowolną techniką. Wpłynęło 68 prac. Uczestnicy plastycznych zmagań wykazali się kreatywnością i ogromną wyobraźnią, a jury,  miało bardzo trudne zadanie z wyłonieniem najlepszych prac. Wszystkim gratulujemy! Oto wyniki konkursu:

KLASY I:

I miejsce – Amelia Gajda kl. 1d

II miejsce – Nikola Pinior kl. 1a

III miejsce – Łukasz Zdanio kl. 1a

Klasy II:

I miejsce – Wiktoria Rupa kl. 2 a

II miejsce – Emilia Gomola kl. 2a

III miejsce – Zosia Rudny kl. 2a

Klasy III:

I miejsce – Radek Lepich kl. 3b

II miejsce – Wiktoria Oleś kl. 3b

Wyróżnienia: 

Zosia Wojtyńska -3b, Maja Sitarz - 1b, Mateusz Jobczyk – 2a, Magdalena Śliwa – 1a,Wiktor Majcher – 1b, Zuzanna Zimoń- 2c, Tytus Juzek – 1c, Vanessa Morawiec – 2c, Zuzanna Czaja – 2b,

Mateusz Walecki – 2a, Mateusz Leonarski – 2c, Karol Lach – 2a.


Konkurs plastyczny „Mój przyjaciel - Miś”

 Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia biblioteka szkolna ogłasza konkurs plastyczny pod hasłem: „Mój przyjaciel - Miś”, którego bohaterem jest miś - bohater literacki i filmowy.
Regulamin konkurs:
-
Konkurs skierowany jest do uczniów z klas I-III
-Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać ulubionego pluszaka , nawiązującej do tematu „ Mój przyjaciel – Miś”.
-Uczestnicy konkursu wykonują prace wybranymi przez siebie technikami plastycznymi (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, grafika, itp.).
-Prace należy wykonać na kartce A4.
Prace powinny być wykonane  samodzielnie przez dzieci.
Każda dostarczona praca musi być podpisana imieniem i nazwiskiem autora oraz klasą.
Prace należy składać w bibliotece szkolnej do dnia 23 listopada 2015 r.
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie i życzymy powodzenia!

Spotkanie z Franklinem w bibliotece szkolnej

5 listopada 2015r. z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek biblioteka szkolna gościła Franklina-najsławniejszego żółwia, bohatera książeczek i filmów animowanych dla dzieci. Franklin zaprzyjaźnił się z uczniami naszej szkoły czytał im swoje przygody, opowiadał o sobie i swoich przyjaciołach, odpowiadał na pytania, zadawał zagadki, a także bawił się z dziećmi. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klas I i II.


Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

W czwartek 5 listopada 2015r. z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek panie bibliotekarki Beata Kozielska-Oleś i Izabela Gaszka-Kwoka zorganizowały konkurs, każdy uczeń mógł się przebrać za postać z ulubionej bajki. Najlepsze stroje oceniło jury, w skład którego weszli członkowie samorządu szkolnego i gość specjalny-Franklin. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem, stroje były wyjątkowe, dlatego też jury  przyznało 20 wyróżnień. Dziękujemy za tak liczny udział!


Dzień postaci z bajek - 5 listopada

Znalezione obrazy dla zapytania bajkiZ okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek biblioteka szkolna zaprasza 04.11 (podczas przerw) na projekcję bajek dla dzieci. Natomiast 05.11 każdy uczeń  może się przebrać za postać z ulubionej bajki. Najlepsze stroje oceni jury, w skład którego wejdą członkowie samorządu szkolnego

Turniej ortograficzny

15 października w bibliotece szkolnej odbył się turniej "Ortograficzna bitwa" dla uczniów klas IV-VI. Mistrzyniami ortografii zostały: Martyna Juzek z kl. VI b i Emilia Majcher z kl. V a. Gratulujemy!!!

Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych 2015

Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - zapraszamy do biblioteki szkolnej
i proponujemy:
- Książki Naszych Mmarzeń - czytelniczy koncert życzeń,  
- wystawki, konkursy błyskawiczne, turniej ortograficzny,
- konkurs „Najciekawszy dzienniczek czytelnika“,
- Spotkania z książką - zajęcia czytelnicze dla wychowanków świetlicy,
- Atrakcyjne przerwy z książkami czyli  głośne czytanie książek,
- To czytaliśmy w dzieciństwie czyli kilka słów o tym, co czytali pracownicy SP21, 
-  Dzień postaci bajkowej.

 

Realizowane programy