WAŻNE INFORMACJE!

1. Decyzją Prezydenta Miasta Rybnika zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas 1- 3 do dnia 29 maja nie będą organizowane.
  2. W związku ze zbliżającym się terminem egzaminu ósmoklasisty, od dnia 25 maja będą organizowane konsultacje dla uczniów klasy 8a i 8b wg poniższego harmonogramu:

8a        sala 103

8b        sala 116

K. Grzenia

I. Nowak

K. Oberaj

K. Grzenia

j. polski

J. Potyrcha

j. polski

O. Ryszka

5b     sala 117

I. Nowak

5b     sala 117

B. Piontek

j. polski

M. Materzok

Ta sama grupa uczniów przebywa w tej samej sali. Zmieniają się nauczyciele.

Konsultacje trwają 45 minut.

Przerwa 5-cio minutowa między konsultacjami na wywietrzenie klasy, dezynfekcję biurka nauczyciela, wyjście uczniów do toalety, ewentualny posiłek.

3. W czasie pobytu na terenie szkoły obowiązują następujące procedury bezpieczeństwa:

UCZNIU!

1. Nie przychodź do Szkoły, jeżeli jesteś chory lub w Twoim domu przebywa ktoś na kwarantannie, lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
    1. W drodze do i ze Szkoły korzystaj z osłony na usta i nos oraz zachowuj dystans społeczny.
    2. Czekając na wejście do budynku Szkoły nadal zachowuj odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz miej zakryte usta i nos.
    3. Przed wejściem do budynku Szkoły obowiązkowo zdezynfekuj ręce, a jeżeli masz przeciwskazania zdrowotne do stosowania środków do dezynfekcji natychmiast umyj ręce.

Dezynfekując ręce uważaj, aby płyn dezynfekujący nie dostał się do Twoich oczu.

1. Spokojnie poddaj się pomiarowi temperatury ciała. Jeżeli chorujesz przewlekle i stale masz podwyższoną temperaturę poinformuj wcześniej o tym Szkołę (najlepiej telefonicznie lub mailowo) i uzgodnij sposób postępowania.
  2. Z szatni korzystaj według ustalonych zasad.
    1. Z uwagą wysłuchaj i zastosuj się do zasad bezpieczeństwa obowiązujących w Szkole, które przedstawi nauczyciel.
    2. Bezwzględnie stosuj się do wszystkich poleceń i wytycznych dyrektora lub nauczyciela.
    3. Bezwzględnie stosuj zasady higieny: często myj ręce wodą z mydłem i nie podawaj ręki na powitanie, zachowuj dystans, a także unikaj dotykania oczu, nosa i ust.

10. Zapoznaj się z dostępnymi materiałami z zasadami prawidłowego mycia rąk (plakaty dostępne w każdej toalecie) oraz instrukcją dezynfekcji rąk (dostępną przy każdym dozowniku z płynem do dezynfekcji).

11. Zwracaj uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania. Stosownie zwracaj uwagę innym w tym zakresie.

12. W ławce siedź pojedynczo.

13. Nie wymieniaj się z innymi uczniami swoimi przyborami szkolnymi, książkami itp.

14. Unikaj większych skupisk uczniów, zachowuj dystans przebywając na korytarzu, w toalecie, innych pomieszczeniach wspólnych oraz na terenie Szkoły.

15. Jeżeli korzystałeś z rękawiczek ochronnych, zużyte wyrzuć do specjalnie oznaczonych koszy na śmieci – znajdziesz je bezpośrednio przy drzwiach wejściowych i w toaletach.

16. Nie korzystaj z wyłączonych z użytkowania stref i sprzętów (np. ławek na korytarzach) – są wyraźnie oznaczone taśmą ostrzegawczą lub informacją o zakazie użytkowania.

17. Bezwzględnie nie wchodź do pomieszczenia wyłączonego z użytkowania – jest odpowiednio oznaczone: STOP! Zakaz wstępu! Izolatorium.

18. Jeśli poczujesz się źle natychmiast zgłoś to nauczycielowi.

19. Informuj nauczyciela o wszelkich nietypowych sytuacjach.

KONSULTACJE:

1. Zapoznaj się z harmonogramem konsultacji dostępnym na stronie internetowej Szkoły: www.miastorybnik.pl/sp21
  2. Nie umawiaj się na konsultacje, jeżeli jesteś chory lub w Twoim domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
  3. Każdorazowo, na dzień przed konsultacją potwierdź nauczycielowi swoją obecność.
  4. Jeżeli umówiłeś się na konsultacje, a nie możesz przyjść, zgłoś ten fakt nauczycielowi przynajmniej dzień wcześniej – nauczyciel będzie mógł zaprosić w zastępstwie innego ucznia.
  5. Zabieraj do Szkoły własny zestaw podręczników i przyborów. W Szkole nie będziesz mógł ich pożyczać od innych uczniów.

BIBLIOTEKA:

Biblioteka czynna jest od 2 czerwca, codziennie w godzinach:

od 9.00 do 11.00 oraz od 12.00 do 14.00,

przy czym uczniowie mogą korzystać z biblioteki wyłącznie po umówieniu się z bibliotekarzem przez dziennik lub Teams.

SPOŻYWANIE POSIŁKÓW:

Kuchnia szkolna nie będzie przygotowywała posiłków, aż do odwołania.

RODZICU!

Dopilnuj, żeby Twoje dziecko potwierdziło lub odwołało wcześniej zadeklarowany udział w konsultacjach lub wizytę w bibliotece - przynajmniej dzień wcześniej.