Smutna wiadomość o śmierci nauczycielki

„Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania,

Tak jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić…

tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,

że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić.

/Ks. Jan Twardowski/

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 23 kwietnia  zmarła  Joanna Rojek, nasza Droga Koleżanka, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i wychowawczyni klasy II a.

Żegnamy członka szkolnej rodziny, wychowawcę wielu pokoleń młodzieży, wspaniałego pedagoga i przyjaciółkę, z którą przepracowaliśmy wiele lat. Pozostawiła  w historii szkoły pięknie zapisaną kartę. Swym charakterem, postawą życiową, poświęceniem wobec dzieci i najbliższych, pogodą ducha, otwartością i życzliwością wobec drugiego człowieka, pokazywała nam, co jest w życiu ważne i istotne. Kochała pracę, a dobro dziecka było dla niej zawsze najważniejsze. Spełniała się w trudnej pracy nauczycielskiej.

Chcemy podziękować Ci, Asiu, za pracę i trud wniesiony w wychowanie młodego człowieka i rozwój naszej szkoły. Zawsze z troską pochylałaś się nad tymi, którzy potrzebowali pomocy. Umiałaś słuchać dorosłych i dzieci. Nigdy nie pozostałaś obojętna wobec problemów i zwykłych radości. Cieszyłaś się autorytetem zarówno wśród uczniów, jak i grona pedagogicznego. Twoi dawni uczniowie do dziś ciepło i serdecznie Cię wspominają. Zawsze cieszyły Cię sukcesy dzieci, które  uczyłaś stawiać pierwsze litery. Nigdy nie pozostawałaś obojętna na dziecięce łzy. Swoim wielkim sercem i doświadczeniem umiałaś zawsze łagodzić trudne sytuacje.

Wszyscy Cię żegnamy i  chcemy Ci podziękować za Twoje życie. Zapamiętamy Cię jako człowieka życzliwego, mądrego, ciepłego, wrażliwego, skromnego. Będziesz obecna w naszej Pamięci i we wspomnieniach.

Rodzinie składamy szczere wyrazy współczucia, łącząc się z nią w żalu i żałobie.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne,

Pracownicy administracji i obsługi,

Uczniowie i Absolwenci,

Rada Rodziców