Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ważne skróty


  

Harmonogram zwrotu podręczników i książek wypożyczonych z biblioteki szkolnej.

Każdy uczeń zwraca komplet podręczników oraz wypożyczonych lektur i innych książek z biblioteki, w reklamówce opisanej: imię, nazwisko, klasa i DATA ZWROTU.

Reklamówkę zostawia na korytarzu, na parterze, we wskazanym przez pana Woźnego miejscu.

Uczniowie klas 1, 4, 7 zwracają podręczniki we wrześniu. Oddają tylko lektury i inne książki wypożyczone z biblioteki w terminie od 3 do 10 czerwca. Książki zostawiają w kartonie przy wejściu do szkoły.

Uczniowie klas 8a i 8b, przynoszą w czwartek 18 czerwca, w dniu ostatniego egzaminu komplet podręczników oraz wypożyczone lektury i inne książki.

Harmonogram zwrotu dla uczniów  klas 8, 6, 5, 3,2

Data

Klasa

Godzina

15.06 (poniedziałek)

 

6a

8.00 –  11.15

15.06 (poniedziałek)

6b

11.30 – 14.30

 

18. 06 (czwartek)

 

8a, 8b

8.00

19.06 (piątek)

 

6c

8.00 - 11.15

19.06 (piątek)

5a

 

11.30 -14.30

22.06 (poniedziałek)

5b

 

8.00 -11.15

22.06 (poniedziałek)

5c

 

11.30 -14.30

23.06 (wtorek)

3a, 3b

 

8.00 -14.30

24.06 (środa)

2a, 2b

 

8.00 -14.30

 

 

WAŻNE INFORMACJE!

  1. Decyzją Prezydenta Miasta Rybnika zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas 1- 3 do dnia 29 maja nie będą organizowane.
  2. W związku ze zbliżającym się terminem egzaminu ósmoklasisty, od dnia 25 maja będą organizowane konsultacje dla uczniów klasy 8a i 8b wg poniższego harmonogramu:

 WTOREK

8a        sala 103 

8b        sala 116 

12.45 - 13.30 

j. angielski 

K. Grzenia 

matematyka 

I. Nowak 

13.35 - 14.20 

matematyka 

K. Oberaj 

j. angielski  

K. Grzenia 

14.25 - 15.10 

j. polski 

J. Potyrcha 

j. polski 

O. Ryszka 

 

Wtorek 

5b     sala 117 

13.35 - 14.20 

matematyka 

I. Nowak 

 

Czwartek 

5b     sala 117 

13.35 -14.20 

j. angielski 

B. Piontek 

14.25 - 15.10 

j. polski 

M. Materzok 

Ta sama grupa uczniów przebywa w tej samej sali. Zmieniają się nauczyciele.

Konsultacje trwają 45 minut.

Przerwa 5-cio minutowa między konsultacjami na wywietrzenie klasy, dezynfekcję biurka nauczyciela, wyjście uczniów do toalety, ewentualny posiłek.

 3. W czasie pobytu na terenie szkoły obowiązują następujące procedury bezpieczeństwa:

 

UCZNIU!

  1. Nie przychodź do Szkoły, jeżeli jesteś chory lub w Twoim domu przebywa ktoś na kwarantannie, lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
    1. W drodze do i ze Szkoły korzystaj z osłony na usta i nos oraz zachowuj dystans społeczny.
    2. Czekając na wejście do budynku Szkoły nadal zachowuj odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz miej zakryte usta i nos.
    3. Przed wejściem do budynku Szkoły obowiązkowo zdezynfekuj ręce, a jeżeli masz przeciwskazania zdrowotne do stosowania środków do dezynfekcji natychmiast umyj ręce.

Dezynfekując ręce uważaj, aby płyn dezynfekujący nie dostał się do Twoich oczu.

  1. Spokojnie poddaj się pomiarowi temperatury ciała. Jeżeli chorujesz przewlekle i stale masz podwyższoną temperaturę poinformuj wcześniej o tym Szkołę (najlepiej telefonicznie lub mailowo) i uzgodnij sposób postępowania.
  2. Z szatni korzystaj według ustalonych zasad.
    1. Z uwagą wysłuchaj i zastosuj się do zasad bezpieczeństwa obowiązujących w Szkole, które przedstawi nauczyciel.
    2. Bezwzględnie stosuj się do wszystkich poleceń i wytycznych dyrektora lub nauczyciela.
    3. Bezwzględnie stosuj zasady higieny: często myj ręce wodą z mydłem i nie podawaj ręki na powitanie, zachowuj dystans, a także unikaj dotykania oczu, nosa i ust.

10. Zapoznaj się z dostępnymi materiałami z zasadami prawidłowego mycia rąk (plakaty dostępne w każdej toalecie) oraz instrukcją dezynfekcji rąk (dostępną przy każdym dozowniku z płynem do dezynfekcji).

11. Zwracaj uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania. Stosownie zwracaj uwagę innym w tym zakresie.

12. W ławce siedź pojedynczo.

13. Nie wymieniaj się z innymi uczniami swoimi przyborami szkolnymi, książkami itp.

14. Unikaj większych skupisk uczniów, zachowuj dystans przebywając na korytarzu, w toalecie, innych pomieszczeniach wspólnych oraz na terenie Szkoły.

15. Jeżeli korzystałeś z rękawiczek ochronnych, zużyte wyrzuć do specjalnie oznaczonych koszy na śmieci – znajdziesz je bezpośrednio przy drzwiach wejściowych i w toaletach.

16. Nie korzystaj z wyłączonych z użytkowania stref i sprzętów (np. ławek na korytarzach) – są wyraźnie oznaczone taśmą ostrzegawczą lub informacją o zakazie użytkowania.

17. Bezwzględnie nie wchodź do pomieszczenia wyłączonego z użytkowania – jest odpowiednio oznaczone: STOP! Zakaz wstępu! Izolatorium.

18. Jeśli poczujesz się źle natychmiast zgłoś to nauczycielowi.

19. Informuj nauczyciela o wszelkich nietypowych sytuacjach.

 

KONSULTACJE:

  1. Zapoznaj się z harmonogramem konsultacji dostępnym na stronie internetowej Szkoły: www.miastorybnik.pl/sp21
  2. Nie umawiaj się na konsultacje, jeżeli jesteś chory lub w Twoim domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
  3. Każdorazowo, na dzień przed konsultacją potwierdź nauczycielowi swoją obecność.
  4. Jeżeli umówiłeś się na konsultacje, a nie możesz przyjść, zgłoś ten fakt nauczycielowi przynajmniej dzień wcześniej – nauczyciel będzie mógł zaprosić w zastępstwie innego ucznia.
  5. Zabieraj do Szkoły własny zestaw podręczników i przyborów. W Szkole nie będziesz mógł ich pożyczać od innych uczniów.

 

BIBLIOTEKA:

Biblioteka czynna jest od 2 czerwca, codziennie w godzinach:

od 9.00 do 11.00 oraz od 12.00 do 14.00,

przy czym uczniowie mogą korzystać z biblioteki wyłącznie po umówieniu się z bibliotekarzem przez dziennik lub Teams.

 

SPOŻYWANIE POSIŁKÓW:

Kuchnia szkolna nie będzie przygotowywała posiłków, aż do odwołania.

 

RODZICU!

Dopilnuj, żeby Twoje dziecko potwierdziło lub odwołało wcześniej zadeklarowany udział w konsultacjach lub wizytę w bibliotece - przynajmniej dzień wcześniej.

 

Zamknięcie boiska i placu zabaw

W związku z zagrożeniem epidemicznym i w trosce o Wasze zdrowie zamykamy place zabaw/boiska. Piękna pogoda kusi, ale gromadzenie się w miejscach publicznych niesie poważne ryzyko zakażenia się koronawirusem

Projekt "Szkoła z TVP"

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

informujemy, że od 30 marca

ruszył projekt "Szkoła z TVP" umożliwiający naukę w domu podczas epidemii koronawirusa. Lekcje są emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej. To wspólna inicjatywa Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej dedykowana uczniom szkół podstawowych.

"Szkoła z TVP" jest dostępna na czterech kanałach: TVP Sport, TVP Rozrywka, TVP Historia, TVP3. Pasmo to skierowane jest do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Lekcje realizowane są zgodnie z obowiązującą podstawą programową i wytycznymi MEN. Zajęcia mają angażować wszystkich uczniów, tych najmłodszych oraz tych, którzy przygotowują się do egzaminu ośmioklasisty. Dzięki "Szkole z TVP" czas spędzony w domu będzie dla dzieci twórczy i inspirujący.
Wystarczy wybrać antenę

Chcąc wziąć udział w zajęciach zorganizowanych w "Szkole z TVP" wystarczy wybrać odpowiednią antenę Telewizji Polskiej, na której prowadzone są lekcje dla konkretnej klasy, następnie wskazać godzinę emisji lekcji w danym dniu. Dzięki dwukrotnej emisji w ciągu dnia tej samej lekcji, zawsze na tej samej antenie, dziecko może w łatwy i przystępny sposób wybrać i zapamiętać swoją klasę.

 PLAN EMITOWANYCH LEKCJI DOSTĘPNY PONIŻEJ.


Plan lekcji „Szkoły z TVP” jest dostępny na specjalnej stronie szkolaztvp.pl. Dodatkowo plan zajęć udostępnią elektroniczne przewodniki programowe operatorów, dostarczających sygnał telewizyjny. Dodatkowo wszystkie wyemitowane na antenie lekcje będą dostępne na vod.tvp.pl w specjalnie przygotowanych serwisach poświęconych poszczególnym klasom szkoły podstawowej

Zawieszenie naboru

Informacja o zawieszeniu naboru 

Zawieszenie zajęć

Szanowni Rodzice,

informujemy, że na podstawie decyzji Premiera RP w naszej szkole następuje zawieszenie zajęć w dniach od 12 do 25 marca 2020r.

Pracownicy szkoły będą pełnili dyżur telefoniczny pod numerem: (32) 422 66 00

Odwołane są również wszelkie zajęcia pozalekcyjne (dot. klubów sportowych, wszelkie wynajęcia pomieszczeń szkolnych).

Nieczynna będzie  stołówka szkolna – tzn. nie będą przygotowywane ani wydawane obiady.

Podczas dwutygodniowej  przerwy w zajęciach uczniowie nie powinni opuszczać swojego miejsca zamieszkania!  Dni tych nie należy traktować jako dni wolnych czy  jako dodatkowe ferie.

Rodzicu,

  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS; (wniosek do pobrania na stronie https://www.zus.pl/wzory-formularzy/zasilki/zasilek-opiekunczy - formularze ZAS-36, Z-15A).
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,

 

  • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz,
  • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu.
  • unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
  • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
  • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;

 

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

 

  • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody. Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają

 

 

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjnozakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Informacja z zawieszeniu zajęć

Informacja z zawieszeniu zajęć 

Emisja programów popularnonaukowych dla dzieci przedszkolnych i nauczania wczesnoszkolnego na antenie TVP2.

Program jest zatytułowany: Wesoła Nauka: Wielkie dzieła małych rąk i jest emitowany od poniedziałku do piątku w godzinach 11.05-12.10 

 „Wesoła Nauka” w TVP2 – pasmo dla najmłodszych

30.03.2020

Ofertę dla najmłodszych widzów, ich rodziców oraz nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej przygotował kanał TVP2. Już od 30 marca br. rusza pasmo „Wesoła Nauka”. Serdecznie zapraszamy do oglądania od godz. 11:05!

Codziennie od poniedziałku do piątku

Każdego dnia od poniedziałku do piątku, po zakończeniu programu „Pytanie na śniadanie”, po godz. 11:05 na antenie TVP2 pojawi się nowy cykl edukacyjny. Jest on skierowany do przedszkolaków i dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, a także ich rodziców i nauczycieli.

„Wesoła Nauka” to trwające po 30 minut pasjonujące zajęcia dla najmłodszych. Prowadzący Robert El Gendy wraz z nauczycielami, rodzicami, youtuberami i gwiazdami telewizji poprowadzą dzieci przez fascynujący świat nauki. Zobaczymy zaskakujące eksperymenty i intrygujące doświadczenia naukowe, a także kreatywne gry i zabawy. Nie zabraknie zajęć sportowych, prac twórczych i muzyki z największymi gwiazdami w roli domowych nauczycieli.

Program „Wielkie Dzieła Małych Rąk”

„Wielkie Dzieła Małych Rąk” to magazyn tworzony we współpracy z ekspertami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Realizuje on podstawę programową i wykorzystuje materiały edukacyjne opracowane przez ministerstwo. To nowatorskie podejście do edukacji obejmujące takie dziedziny jak: matematyka, język polski, przyroda, języki obce, a także zajęcia ruchowe i naukę przez zabawę. Prowadzącą i autorką programu jest ekspert MEN ds. edukacji dzieci młodszych, Dorota Dziamska.

 Departament Informacji i Promocji

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Realizowane programy