II miejsce w konkursie wiedzy o Rybniku

21 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 im. M. Kopernika odbyła się druga edycja konkursu wiedzy o Rybniku „Rybnik – nasze miasto”. Wzięła w nim udział szkolna drużyna SP 21, w składzie: Wiktoria Kupczyk, Wiktoria Zaremba, Piotr Albiński, która zdobyła II miejsce. Nasi dzielni zawodnicy musieli wykazać się rozległą wiedzą o historii i  zabytkach naszego miasta, słynnych rybniczanach, rybnickich dzielnicach, gwarowych zwyczajach. Podczas konkursu sprawdzano też szybkość, logiczne skojarzenia i umiejętność korzystania z planu miasta. Wrażenie na jurorach i innych uczestnikach konkursu zrobiła także szkolna prezentacja złożona z hasła reklamującego dzielnicę, piosenki o dzielnicy autorstwa Marysi Zimoń (6a) oraz scenki przedstawiającej historię Niedobczyc w pigułce. Wspaniałą dekorację przedstawienia przygotowała p. H. Szuła, pomocą artystyczną służyli także p. K. Mrowiec i p. T. Świercz. Uczniów do konkursu przygotowała p. O. Ryszka.