Wycieczka do Żorskiego Centrum Kultury Regionalnej

Znalezione obrazy dla zapytania wycieczkaDnia 16.09. 2015r. Uczniowie z  klasy I C i I D pojechali na wycieczkę do Żorskiego Centrum Kultury Regionalnej. Dzieci wzięły udział w warsztatach pt.:” Co nam jesień w darze niesie”. Zajęcia były bardzo ciekawe. Sześciolatki poznały narzędzia rolnicze używane w dawnych czasach do zbioru zbóż. Uczyły się posługiwać cepem i mieliły zboże na mąkę za pomocą żaren. Samodzielnie wyrabiały z ciasta bułki o różnych kształtach. Dzieci wysłuchały opowiadania o dożynkach i uczestniczyły w zainscenizowanym korowodzie dożynkowym. Nie zabrakło wspólnych zabaw i tańca.