BRAWA DLA NASZEJ MAŁEJ POETKI!

MARIA ZIMOŃ z kl. V b została laureatką WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO „ANTOLOGIA POEZJI DZIECIĘCEJ” odbywającego się pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Zabrza.

Wiersz Marysi pt. „Pinokio” znalazł się wśród stu utworów opublikowanych w zbiorze twórczości uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych pt. „Antologia poezji dziecięcej”, którego recenzentem był sam Jacek Cygan, poeta i autor tekstów wielu znanych przebojów.

Jest to ogromne wyróżnienie, zważywszy na fakt, że do konkursu napłynęło 1500 tekstów poetyckich ze 120 szkół z 20 śląskich miast.   Marysia wraz ze swoją nauczycielką, panią Joanną Potyrchą, została zaproszona 3 grudnia do Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu na Wernisaż Poetycki z okazji wydania XI tomu „Antologii Poezji Dziecięcej”. Zdjęcia w galerii.