strona glówna statut kadra grupy wydarzenia informacje galeria kontakt ksiega gosci

 

        


POLECAMY

piosenki

wiersze

inspiracje

poradyWydarzenia 2007

"Dzień z pielęgniarką"

Dnia 8.04.2008r. (wtorek) do grupy 3,4 latków "Krasnoludki" zawitała Pani pielęgniarka. Dzieci przywitały ją piosenkami oraz gromkimi brawami. Pielęgniarka zaprezentowała się w odpowiednim białym stroju oraz pokazała dzieciom: strzykawki, welfron, kroplówkę, bandaże, plastry, igły, gazy, ciśnieniomierz, stetoskop oraz opaskę potrzebną do pobierania krwi. Bardzo ciekawie opowiadała o swojej trudnej pracy. Na pamiątkę każdemu "Krasnoludkowi" wręczyła strzykawkę. Natomiast dzieci wykonały wspólną laurkę, którą przekazały przemiłej Pani pielęgniarce. Zapraszamy do galerii!!!

  Lucyna Zniszczoł

Zajęcia otwarte w grupie "Krasnoludków"

Dnia 3.04.2008r. (czwartek) odwiedzili nas rodzice, którzy mieli okazję zobaczyć jak rewelacyjnie pracujemy w grupie. Tematem zajęć było:"Przedszkolna Akademia Zdrowia". Po tak wyczerpujących zajęciach zostaliśmy wszyscy zaproszeni na słodki poczęstunek.

  Lucyna Zniszczoł

Wielki sukces „żabki” – Judytki

3 kwietnia Judytka z naszej grupy reprezentowała nasze przedszkole w „V miejskim konkursie recytatorskim”, podczas którego zaprezentowała wiersz pt. „Kopciuszek”. Jako królewna z bucikami w dłoni przepięknie wyrecytowała wiersz i …. zdobyła II miejsce! SERDECZNE GRATULACJE!!!!

  Anna Kubera

„Żabki” w Szkole Życia

2 kwietnia nasza grupa wybrała się już po raz drugi na zajęcia integracyjne w Szkole Życia w Rybniku. Tym razem integrowaliśmy się podczas wspólnych zajęć plastycznych. Tematem zajęć była „WIOSNA”, dlatego też zrobiliśmy piękną łąkę, którą można podziwiać w naszej sali. Serdeczne podziękowania dla naszej pani z logopedii, która nas zaprosiła i ugościła. Następne spotkanie (chyba już ostatnie) będzie się odbywać podczas wspólnej wycieczki.

  Anna Kubera

„Żabki” i „Motylki” mają akwarium

Od poniedziałku (31.03) w naszej sali stoi piękne akwarium, a w nim rybki – bojowniki. Bardzo się z tego cieszymy i obiecujemy, że będziemy się wspólnie nimi opiekować. W najbliższych dniach musimy jeszcze wybrać dla nich imiona… A o naszym wyborze napewno napiszemy następnym razem …!

  Anna Kubera

Wielkanoc u „Żabek”

19 marca zaprosiliśmy naszych rodziców na spotkanie wielkanocno – wiosenne. Wspólnie rozmawialiśmy na temat wielkanocnych tradycji, pomalowaliśmy farbami gipsowe odlewy przedstawiające symbole wielkanocne oraz udekorowaliśmy razem wielką grupową pisankę. Zaśpiewaliśmy rodzicom poznane piosenki wielkanocne oraz myślami przenieśliśmy się na piękną wiosenną łąkę. Na zakończenie wspólnie zasiedliśmy do stołu. Dziękujemy p. Peterko i p. Piontek za przepyszne ciasta.

  Anna Kubera

„Jak „Żabki” wiosnę przywitały ….”

W piękne piątkowe popołudnie wybraliśmy się na pierwszą wiosenną wycieczkę. Każdy z nas trzymał w ręku kolorowy, własnoręcznie zrobiony gaik. Szliśmy ulicami Boguszowic radośnie wykrzykując: „Niech żyje wiosna!!!”, śpiewając wiosenne piosenki i recytując poznany wiosenny wierszyk.

  Anna Kubera

"Weseli przedszkolacy" w muzeum

12 marca ,,Weseli przedszkolacy" razem z rodzicami udali się miejskim autobusem nr 48 do centrum Rybnika. Celem wycieczki była wizyta w Telepizzy, lekcja o świętach wielkanocnych w muzeum oraz spacer po rynku i przyległych uliczkach. Zapraszamy do galerii ze zdjęciami z wycieczki, które zrobił tata Kacpra Karpińskiego.

  Irena Sobik

Ślązaczka Roku opowiada przedszkolakom o zwyczajach Wielkanocnych

12 marca grupy "Pszczółki", "Motylki" i "Ekoludki" miały przyjemność spotkać się z Ślązaczką roku. Pani Ania opowiadała o zwyczajach i tradycjach obchodzenia Wielkanocy na Śląsku. Zaproponowała dzieciom wspólnom zabawę, w której wszyscy chętnie wzięli udział. Dzieci usłyszały ciekawe Śląskie podania, a także mieli okazję zobaczyć strój śląski. W podzienkowaniu, najładnie jak umieli, przedszkolacy zaśpiewali piosenki o wiośnie i Świętach.

  Katarzyna Łuczak

Przedszkolaki oglądają przedstawienie pt. "Kopciuszek"

11 marca wszystkie grupy wybrały się do Kina "Zefir" na przedstawienie pt. "Kopciuszek" Ta znana i lubiana bajka sprawiła im dużo przyjemności i długo jeszcze po powrocie dzieliły się swoimi wrażeniami.

  Katarzyna Łuczak

„Żabki” zwiedzają…

5 marca wybraliśmy się autobusem komunikacji miejskiej do centrum Rybnika. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od bazyliki św. Antoniego, a następnie przeszliśmy ulicami Rybnika w stronę Rynku. Na pierwszym miejscu zawitaliśmy do Telepizzy, gdzie poznaliśmy sekrety powstawania pizzy i oczywiście zrobiliśmy swoją, która była przepyszna … Następnie poszliśmy do Ratusza, gdzie w Muzeum mieliśmy lekcję muzealną na temat: „Co to jest muzeum?” Wszystkim polecamy zwiedzenie naszego rybnickiego muzeum, bo naprawdę jest bardzo bogate i interesujące.

  Anna Kubera

„Żabki” na konkursie piosenki w Domu Kultury

Jak co roku DK w Boguszowicach zorganizował przegląd piosenek górniczych „Karbitkowe pieśniczki”. 5 dziewczynek z naszej grupy wystąpiło z piosenką „Czarny mundur”, która bardzo spodobała się zgromadzonej publiczności. „Żabki” zdobyły III miejsce , do przedszkola wróciły z dyplomem i nagrodami.

  Anna Kubera

Wystrzałowe Walentynki w grupie „Smerfów”

14 lutego „Smerfy” świętowały Walentynki. Każde z dzieci przyszło ubrane do przedszkola w coś czerwonego. Sala została pięknie udekorowana m. in. czerwonymi papierowymi serduszkami oraz balonikami w kształcie serc. Dzieci obdarowywały się wykonanymi przez siebie walentynkowymi laurkami. Jednak największą atrakcją tego dnia był tort ze sztucznym ogniem. Dzieci aż zaniemówiły z wrażenia. Następnie wspólnie usiedliśmy do słodkiego poczęstunku. Serdecznie dziękujemy p. Szulik za pomoc w organizacji tego „wystrzałowego” dnia!

  Magda Lukas

Zajęcia otwarte u „Żabek”

Zajęcia otwarte u „Żabek” 13 lutego zaprosiliśmy naszych rodziców na zajęcia otwarte. Były to zajęcia z matematyki. Rodzice mogli zobaczyć jak wygląda nasza codzienna nauka, jak wiele już potrafimy i jak wiele jeszcze musimy się nauczyć. Rodzice byli bardzo zadowoleni widząc rezultaty naszej pracy, jednocześnie przyznali, że „0” to już nie przelewki … Już teraz zapraszamy rodziców na zajęcia w kwietniu, na których pochwalimy się naszymi osiągnięciami z nauki pisania i czytania.

  Anna Kubera

„Żabki” w Szkole Życia

6 lutego odwiedziliśmy Szkołę Życia w Rybniku. Tam wspólnie bawiliśmy się, tańczyliśmy i śpiewaliśmy, przez co integrowaliśmy się z wychowankami tej szkoły. Na koniec był wspólny poczęstunek. Obiecaliśmy, że znowu przyjedziemy przed świętami wielkanocnymi na wspólne zajęcia plastyczne. Szczególne podziękowania za zaproszenie dla p. Agnieszki Antosz (naszej pani z logopedii), która jest jednocześnie nauczycielką w tej placówce.

  Anna Kubera

„Żabki„ ze swoimi babciami i dziadkami

31 stycznia zaprosiliśmy nasze ukochane babcie i kochanych dziadków na wspólne świętowanie z okazji ich święta. Najpierw zaprezentowaliśmy nasze Jasełka, a następnie każdy z nas zaprezentował wiersze i piosenki o babci i dziadku. Na koniec nasi goście otrzymali własnoręcznie wykonane przez nas wazoniki z kwiatami. A potem zostało już tylko wspólne biesiadowanie przy stole i … pączkach, ponieważ był to tłusty czwartek.

  Anna Kubera

Dzień Babci i Dziadka w grupie „Smerfów”

1.02.08 „Smerfy” zaprosiły swoje ukochane Babcie i Dziadków do przedszkola. Chcąc uczcić ich święto, przedstawiły Jasełka oraz przygotowane specjalnie na tę okazję wiersze i piosenki. Następnie dzieci wręczyły samodzielnie wykonane laurki. Niejednej Babci i Dziadkowi łza w oku się zakręciła. Na zakończenie uroczystości dzieci usiadły wspólnie z Babciami i Dziadkami przy stolikach przy herbatce i ciastkach.

  Magda Lukas

Babcie i dziadkowie bawią się z "Ekoludkami"

Dzieci z grupy "Ekoludki" zaprosiły swoje babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Dzieci pięknie zaprezentowały piosenki i wierszyki a następnie zaczęła się dobra zabawa. Zaproszeni goście mili okazję wykazać się swoimi zdolnościami przed wnukami. I tak dzieci miały frajdę obserwując zmagania dziadków w licznych konkurencjach takich jak ubijanie piany, robienie kogla mogla, nawijanie wełny na szpulę czy też obranie jabłka tworząc jak najdłuższą obierkę. Wraz z dziećmi dziadkowie rywalizowali w wyścigu z ziemniakiem na łyżce oraz w konkursie gwizdania po wcześniejszym zjedzeniu herbatnika. Rozpoznawanie dzieci ukrytych pod chustą również nie było łatwym zadaniem. Wszystkie zadania zostały wykonane na medal a goście oraz dzieci bawili się rewelacyjnie.

  Katarzyna Łuczak

Wielcy wygrani

Młodzieżowy dom Kultury w Rybniku, zaprosił przedszkola rybnickie do udziału w programie edukacyjnym
pt: Gwiazdki, bombki, pierniki i zapach świątecznej choinki."
W "Małym Festiwalu Kolęd i Pastorałek" jedną z głównych nagród zdobyła grupa "Ekoludki" występująca jako zespół "Dzwoneczki" pod kierownictwem pani Lucyny Wiellgus.
W konkursie "Świąteczna ozdoba choinkowa" zwycięzyli: Emilia Owczarczyk z grupy "Pszczółki" oraz
Ania Szymura z grupy "Ekoludki"
W konkursie "Mój wymarzony prezent" wygrała Klaudia Wawoczny z grupy "Ekoludki"
Bravo, Bravo Bravissimo!!

  Lucyna Wielgus

Wspólne kolędowanie

Tradycyjnie już, każda z grup w naszym przedszkolu wystawiła przedstawienie świąteczne - Jasełka. Dzieci wykazały dużo cierpliwości i zapału ucząc się swoich ról. Zaproszeni rodzice i dziadkowie wspólnie z dziećmi biesiadowali i kolędowali. Mimo, że każde z przedstawień miało inny styl, wszystkie niosły jedną radosną nowinę.

  Lucyna Wielgus

"Weseli przedszkolacy" spotykają zegarmistrza

04.01.2008 r. "Weseli przedszkolacy" wybrali się do pana Kalkowskiego, który jest zegarmistrzem. Mogliśmy z bliska zobaczyć maleńkie narzędzia, którymi "leczy" przeróżne czasomierze, części do naprawy oraz okrągłe lupy, które nakłada na oko. Mieliśmy okazję zobaczyć całą kolekcję różnych zegarków i zegarów: stojące, wiszące, budziki i do noszenia na ręce. Na koniec zostaliśmy poczęstowani wafelkowym batonikiem przez panią Kalkowską. Pamiątkowe zdjęcia zrobiła nam córka państwa Kalkowskich.

  Irena Sobik

"Ekoludki" udzielają wywiadu dla „Tygodnika Rybnickiego”

14.12 grupę „Ekoludki” odwiedziła pani reporter „Tygodnika Rybnickiego” by porozmawiać z dziećmi o zbliżającym się Dniu Babci. Dzieci pokonały tremę i pięknie odpowiadały na pytania. Efekty tej pracy będziemy podziwiać czytając „Tygodnik Rybnicki” a później przyjdzie czas na autografy :)

  Katarzyna Łuczak

Ekoludki w Skarbnicy

By dowiedzieć się jak wiele zmieniło się od czasu gdy nasze babcie były jeszcze dziećmi, 07.12 grupa „Ekoludki” odwiedziła „Skarbnicę” w Boguszowicach. Zgromadzone zostały tam przeróżne przedmioty codziennego użytku takie jak żelazko z duszą, maselnica, kołowrotek czy liczydło. Dzieci zobaczyły jakie kiedyś nosiło się fartuszki, w jakich ławkach szkolnych siedzieli uczniowie i jak wyglądał pierwszy „Elementarz”. Mogły także zobaczyć skarby kryjące się w starej kuchni z kredensem, kozetką i makatkami na ścianach. O wszystkich tych rzeczach niezwykle ciekawie opowiadała pani Anna - Ślązaczka roku 1995.

  Katarzyna Łuczak

Mikołajki

Jak obiecał tak też zrobił. 6 grudnia Święty Mikołaj jak co roku odwiedził grzeczne dzieci w naszym przedszkolu. Radości było co niemiara gdy po długim i pełnym napięcia oczekiwaniu zjawił się wreszcie białobrody starzec z workiem wypchanym prezentami. By miło go powitać dzieci zaśpiewały piosenki i wyrecytowały wyuczone wierszyki o Mikołaju. Gdy słodkości z prezentu zostaną już dawno zjedzone na pamiątkę tego spotkania zostanie zdjęcie dzieci z Mikołajem.

  Katarzyna Łuczak

"Weseli przedszkolacy" i górnik

04.12.2007 r. grupę "Weseli przedszkolacy" odwiedził tato tadzia - pan Krzysztof Piątkowski, któremu złożyliśmy życzenia i odśpiewaliśmy 100 lat. Mogliśmy z bliska zobaczyć galowy, czarny mundur ze złotymi guzikami, na których krzyżują się kilof z młotkiem i czako (górniczą czapkę) z białym pióropuszem. dzieci dowiedziały się, jakie mogą być kolory pióropuszy i kto je może nosić, jakie nagrody i wyróżnienia mogą otrzymać górnicy np: szpadę, kordzik. Nasz gość opowiedział o swojej pracy związanej z elektrycznością na kopalni oraz w jaki sposób wydobywa się węgiel dziś oraz odpowiadał na pytania dzieci. Pamiątką naszego spotkania będzą zdjęcia wykonane przez panią Lucynę Zniszczoł.

  Irena Sobik

Górnik odwiedza grupę "Krasnoluki"

04.12.2007r. do naszego przedszkola został zaproszony górnik p. Remiarz (dziadek Kacpra). Na początek przywitaliśmy go piosenkami i wierszykami o tematyce górniczej. Górnik razem z nami tańczył i śpiewał - było bardzo wesoło. Później zaczął nam bardzo ciekawie opowiadać o pracy w kopalni. "Krasnoludki" zadawały górnikowi różne pytania, na które uzyskiwały natychmiastowj odpowiedzi. Na koniec podziękowaliśmy panu za przjście i zaprosilimy go za rok. "Krasnoludki" wręczyły górnikowi laurkę.

  Lucyna Zniszczoł

„Żabki” świętują Andrzejki

30 listopada grupa „Żabek” wraz z rodzicami spotkała się na spotkaniu andrzejkowym. Na początku dowiedziałyśmy się kim był św. Andrzej oraz usłyszałyśmy parę słów na temat tradycji i przysłów andrzejkowych. Następnie okazało się, że nasza pani Ania stała się wróżką i swoją magiczną różdżką przeniosła nas w magiczny świat, gdzie wszystko można było traktować z „przymrużeniem oka” ;). Z pomocą rodziców każde z nas stworzyło swoją magiczną różdżkę i nie pozostało nam nic innego jak zacząć „czarować” … Wróżyliśmy swoje zawody, imię sympatii, kraj, do którego pojedziemy oraz lałyśmy wosk. Na koniec wspólnie z rodzicami zasiadłyśmy do poczęstunku i pozostał nam już tylko taniec …

  Anna Kubera

Biesiada Śląska z "Krasnoludkami"

Dnia 30.11.2007 r. grupa dzieci 3, 4-letnich "Krasnoludki" zaprosiła swych rodziców na 'Biesiadę Śląską". Dzieci zaśpiewały swój hymn ("My jesteœmy krasnoludki") a następnie przedstawiły piosenki, wiersze oraz scenki rodzajowe. Rodzice wspólnie z dziećmi śpiewali piosenki śląskie przy akompaniamencie pianina. Na koniec biesiady "Krasnoludki" podarowali rodzicom upominek oraz wszyscy częstowali się pysznymi wypiekami (p. Gancarczyk, p. Drozd)!!

  Lucyna Zniszczoł

„Żabki” z wizytą u higienistki

29 listopada „Żabki” odwiedziły gabinet higienistki w sąsiadującej z przedszkolem SP 16. Pani Beata Szutka opowiedziała nam o tym, jak powinniśmy dbać o siebie, aby być zdrowym, przybliżyła nam także na czym polega jej praca. Na koniec każde dziecko zostało zważone i zmierzone, ponieważ każdy było tego bardzo ciekawe. Dzieci zadawały mnóstwo pytań dotyczących zdrowego odżywiania, nawyków higienicznych oraz profilaktyki zdrowotnej (np. szczepień ochronnych).

  Anna Kubera

"Weseli przedszkolacy" biesiadują

26 listopada z okazji zbliżającej się Barbórki czyli górniczego święta, zaprosiliśmy do przedszkola naszych bliskich. Wcześniej zrobiliśmy laurki, które po życzeniach pani dyrektor Gabrieli Froehlich i po odśpiewaniu ,,100 lat” wręczyliśmy naszym tatom. Gościom przedstawiliśmy śląskie tańce: ,,Koziorajkę”, ,,Grozik”, ,,Nie chcę Cię znać”, ,,Chodź kureczko”, wiersze: ,,Katechizm polskiego dziecka”, ,,Węglowa rodzina”, ,,Tato górnik” i przedstawiliśmy piosenki – naszej grupy: ,,Weseli przedszkolacy” oraz ,,Piosenkę o górniku” i ,,Urwis węgielek”, które grała nam pani Lucyna Kwiatoń-Skura. Pan Marcin Ochojski porwał do wspólnego śpiewania pięknych śląskich piosenek naszych rodziców: ,,Górnicze skarby”, ,,Głęboka studzienka”, ,,Karlik”, ,,Starzyk”, a także ,,Pszczółka Maja” i ,,Szła dzieweczka”. Ze śpiewnikami było łatwiej. W pięknych ludowych strojach prezentowaliśmy się wspaniale, a upieczone przez mamy ciasta i inne rarytasy smakowały wyśmienicie.

  Irena Sobik

"Wesołe historie"

14 listopada 2007 r. – wszystkie grupy z naszego przedszkola pojechały do Domu Kultury w Boguszowicach na spektakl pt. „Wesołe historie”. Śmiechu było co nie miara … A do tego jechaliśmy autobusem komunikacji miejskiej, obserwowaliśmy kasowanie biletów itd., dla niektórych z nas była to pierwsza przejażdżka takim autobusem.

  Anna Kubera

Przedszkolaki i policja

31 października 2007 r. – przedszkolacy uczestniczyli w spotkaniu z policjantami. Rozmawiali z nami na temat zasad ruchu drogowego dla pieszych. Przestrzegali przed poruszaniem się po drogach bez opieki dorosłych. Pani policjantka zachęcała nas do noszenia różnych elementów odblaskowych w czasie późnej jesieni, o zmierzchu lub w czasie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Poznaliśmy niektóre możliwości radzenia sobie w sytuacjach zagrażających własnemu bezpieczeństwu. A na koniec odwiedził nas SZNUPEK – maskotka śląskiej policji. Każda grupa miała też możliwość zrobienia z nim grupowego zdjęcia.

  Anna Kubera

"Żabki" u dentysty

24 października 2007 r. – odwiedziliśmy gabinet stomatologiczny. Mama Agatki, która jest dentystką szczegółowo opowiedziała nam o wszystkim co dotyczy naszych ząbków, a następnie każdy został zbadany przez panią doktor. Na koniec każdy otrzymał prezenty… ! Przy okazji chcemy podziękować p. Kasi za przyjęcie i pokazanie nam, że do dentysty zawsze można chodzić z uśmiechem

  Anna Kubera

Wybory w grupie "Żabek"

19 października 2007 r. – poznaliśmy tajniki zasad demokracji. Tak jak świat dorosłych my również poczuliśmy namiastkę wyborów. Najpierw porozmawialiśmy na tematy dotyczące naszego kraju: jak wygląda flaga i godło Polski, kto stoi na czele naszego państwa, co to jest parlament. Po czym przystąpiliśmy do wyborów - wybieraliśmy ulubioną postać z bajki. Wszystko odbyło się tak jak na prawdziwych wyborach. Każdy przedstawił swojego kandydata w kampani wyborczej. Wszyscy otrzymali też dowody swojej tożsamości potrzebne do głosowania. Głosowanie było tajne, musieliśmy też złożyć podpis na liście głosujących, a następnie wrzucaliśmy naszą kartę do głosowania do urny (bo my już wiemy, że to nie jest zwykła skrzynka). A potem ogłoszenie wyników … wygrał KUBUŚ PUCHATEK!!!

Anna Kubera

Spotkanie z weterynarzem

Bardzo lubimy zwierzęta, niektórzy z nas mają je nawet w domu. Aby dobrze o nie dbać i poznać pracę ich lekarza - grupa "Weseli Przedszkolacy" odwiedziła pana weterynarza. W gabinecie znajduje się stół, na którym badane są zwierzęta takimi samymi słuchawkami jakimi my jesteśmy badani, ponieważ zwierzęta chorują na takie same choroby np: katar, bólgardła, zapalenie oskrzeli czy zapalenie płuc. Znajduje się też mnóstwo różnych smakołyków i przedmiotów potrzebnych naszym milusińskim np: sianko, trociny, kagańce, smycze, obroże i wiele, wiele innych. W innym pomieszczeniu jest specjalna wanna, w której można wykąpać psa oraz różne szampony i szczotki do pielęgnacji sierści. Pan Godziek obdarował nas książeczkami o psach. Bardzo nam się ta wizyta podobała.

  Irena Sobik

Góra grosza

W październiku 2007 r. – przyłączyliśmy się do akcji charytatywnej „Góra grosza”. Wszystkie dzieci wraz z rodzicami przynosili drobne pieniążki, które wrzucaliśmy do wspólnej skarbonki. Każdego dnia skarbonka była coraz cięższa, ponieważ każdy z nas przyniósł przynajmniej parę groszy. Akcja ta w naszym przedszkolu ma na celu zwrócenie uwagi na problemy, które dotyczą innych ludzi. Nauczyła nas udzielania pomocy tym, którzy tego potrzebują, a także poświęcenia dla innych. Serdecznie dziękujemy Rodzicom wszystkich przedszkolaków, którzy wsparli tą akcję.

  Anna Kubera

Zbiórka makulatury

17 października 2007 r. – w całym przedszkolu odbyła się zbiórka makulatury. Wszystkie grupy rywalizowały między sobą, aby przynieść jak najwięcej. Grupa "Żabek" również zmobilizowała całe rodziny i ... WYGRAŁA!!!!!!! Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam osiągnąć ten wynik. A my zbieramy dalej, bo następna zbiórka już na wiosnę !

  Anna Kubera

Pyszna i zdrowa sałatka owocowa

Nawet małe "Krasnoludki" wiedzą co dobre i zdrowe dlatego samodzielnie przygotowały a później samodzielnie :) i z wielkim apetytem zjadły pyszną sałatkę owocową.

  Lucyna Zniszczoł

Integracyjne zajęcia otwarte u "Żabek"

10 października 2007 r. – "Żabki" razem z p. Anią zaprosiły rodziców na integracyjne zajęcia otwarte. Wspólnie z rodzicami lub babciami ćwiczyliśmy metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne. Pani Ania mówiła, że takie ćwiczenia powinniśmy jak najczęściej wykorzystywać podczas zabawy z rodzicami oraz że są one dla naszego rozwoju bardzo pożyteczne.

  Anna Kubera

Zajęcia integracyjne w grupie "Krasnoludków"

Dnia 9.10.2007r. w grupie 3, 4 latków "Krasnoludki" rodzice dzieci mieli okazję uczestniczyć w zajęciach integracyjnych zatytuowanych "Zabawy jesienne z mama i tatą". Po intensywnych ćwiczeniach i zajęciu plastycznym rodzice mogli spróbować znakomitego wypieku jednej z naszych mam. Za który serdecznie dziękujemy.

  Lucyna Zniszczoł

Witaminki, witaminki...

1 października 2007 r. grupa "Żabek" zmieniła się w małych kucharzy. Wiemy, że owoce i jarzynki to zdrowie i witaminki, dlatego wspólnie przyrządziliśmy sałatkę owocową, którą później każdy ze smakiem zjadł.

  Anna Kubera

Smacznie i zdrowo

W grupie "Smerfów" przeprowadzone zostały zajęcia na temat jedzenia, które sprawia, że jesteśmy silni i zdrowi. Na zajęciach dzieci dowiedziały się, że owoce zawierają dużo witamin, dzięki którym będą rosnąć jak na drożdżach. Następnie zrobiły pyszną sałatkę owocową, która wszystkim smakowała. PALCE LIZAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!

  Magda Lukas

Z wizytą na chórze w kościele

Tata Wojtka Ochojskiego pan Marcin Ochojski jest organistą w boguszowickim kościele. Dzięki temu grupa "Weseli Przedszkolacy" mogła zobaczyć cały mechanizm organów, młotki i rury z których się składa i przede wszystkim usłyszeć i zobaczyć grę – rękami i nogami na tym wspaniałym instrumencie. Pan Marcin zadawał nam muzyczne zagadki, z którymi bez problemu poradziliśmy sobie. Tatę Wojtka można zobaczyć w telewizji, ponieważ gra m. in. na trąbce w zespole znanego śląskiego artysty pana Józefa Poloka.

  Irena Sobik

Pasowanie na przedszkolaka

24 września 2007 r. – W końcu nadszedł ten wielki dzień... uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Zaprezentowaliśmy wszystko to, co już się nauczyliśmy, następnie nasza pani każdego z osobna pasowała ogromnym ołówkiem, i tak staliśmy się 100% przedszkolakami. Na koniec każdy otrzymał legitymację przedszkolaka potwierdzającą przyjęcie nas do grona uczniów naszego przedszkola.

„ Choć jesteśmy jeszcze mali
chcemy być przedszkolakami
wszystko zjadać z talerzyka
tańczyć kiedy gra muzyka”.
  Anna Kubera

Mali farmerzy

"Krasnoludki" a także "Smerfy" zwiedziły gospodarstwo rolne Państwa Buchalików. Dzieci zobaczyły krowy, świnki oraz kury. Wycieczka okazała się ogromną satysfakcją dla dzieci.

  Lucyna Zniszczoł

Wycieczka do Radzionkowa

We wrześniu grupa "Weseli Przedszkolacy" razem z rodzicami i grupą "Żabki” pojechała aż w okolice Tarnowskich Gór – do Muzeum Chleba w Radzionkowie. Najpierw po trudach podróży odpoczęliśmy na bujanych ławkach wśród zieleni w ogrodzie. Przygodę z muzeum rozpoczęliśmy od oglądania bajki pt. ,,Legenda o bochenku chleba”. Następnie umyliśmy wszyscy ręce i z ,,bułkowego” ciasta mogliśmy zaplatać warkocze, robić ślimaki, kółka ... Gdy nasze arcydzieła powędrowały do elektrycznych piekarników, oglądaliśmy i zgadywaliśmy do czego służyły kiedyś ludziom zgromadzone w muzeum przedmioty nie tylko w piekarni czy cukierni ale w zakładzie fryzjerskim, w maglu, w domu i gospodarstwie wiejskim. Po tych atrakcjach przyszła pora na degustację naszych świeżutkich, pachnących wypieków. Posileni przeszliśmy do klasy szkolnej, jaką pamiętają nasi rodzice i dziadkowie: ławki z kałamarzami, tabliczki do pisania, dawne mundurki, liczydła, ręczny dzwonek, biurko i przesuwane (góra – dół) tablice, zeszyty i elementarze. Pomysłodawca muzeum z zamiłowania był nurkiem. W jednej z sal zgromadzone zostały wyłowione przez niego okazy i stroje płetwonurka, które również podziwialiśmy. Na zakończenie mogliśmy zrobić słodkie zakupy i w wesołym nastroju wrócić do domu.

  Irena Sobik

Teatrzyk w przedszkolu

12 września 2007 r. – do naszego przedszkola przyjechał teatrzyk z przedstawieniem pt. "Dyzio leniuszek”.

Anna Kubera

Zaczął się nowy rok szkolny

Dnia 3.09.2007 rozpoczął się nowy rok szkolny 2007/2008. Przedszkolaki ponownie zawitały do naszego przedszkola, które podczas wakacji miało drobny remont. Została wymieniona wykładzina w jednej z sal zajęć, odmalowana część gospodarcza przedszkola i schody w obydwu klatkach, wymieniono też resztę okien. W dziale "Grupy" można jeszcze zobaczyć stare grupy i ich opis, a już wkrótce pojawią się nowe nazwy grup. Będziemy się starali w miarę naszych możliwości o szybkie aktualizowanie Wydarzeń oraz naszej Galerii. Niestety z przyczyn technicznych nasza strona ponownie rusza dopiero dnia dzisiejszego. Zachęcamy wszystkich do jak najczęstszego zaglądania na naszą stronę.
Pozdrawiamy!

13.09.2007  Przedszkole nr 18