strona glówna statut kadra grupy wydarzenia informacje galeria kontakt ksiega gosci

 

        


POLECAMY

piosenki

wiersze

inspiracje

poradyWydarzenia 2006

U dentysty

17.04 "Misie" były w gabinecie stomatologicznym. Pani dentystka Ilona Klon ciekawie opowiadała nam o swojej pracy, pokazywała różne narzędzia i przypomniała jak dbać o zęby. Każde dziecko miało okazję "pojedździć" na fotelu dentystycznym. Teraz już żadne z nas nie będzie bało się wizyty u stomatologa.Na koniec pani doktor poczęstowała nas gumą do żucia i rozdała ulotki "Jak należy myć zęby". Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy panią doktor!

17.06.2007  Bożena Smolarz

Sport i zdrowie

11.04. "Misie" zwiedzała gabinet pani higienistk w Sp.16. Pani Beata Szutka przypomniała nam o przestrzeganiu higieny osobistej i przeprowadziła pogadankę o zdrowym odżywianiu. Później "Misie" uczestniczyły w grach i zabawach na sali gimnastycznej, które prowadziała pani mgr Mirosława Paszek. Najbardziej podobała nam się zabawa "Powódź-susza" i areobik. Pani Mirka pochwaliła nasza sprawność fizyczną, dyscyplinę i zaprosiła nas na kolejne zajęcia. Już nie możemy się doczekać!

17.06.2007  Bożena Smolarz

Muzeum

Dwie grupy: 6-latków (p. Lidia Tatera) i 5-6-latków (p. Bożena Ulman) wybrały się do Muzeum w Rybniku. Dzieci miały okazję uczestniczyć w lekcji muzealnej p.t. "Śląskie tradycje wielkanocne" na której zapoznały się z obrzędami ludowymi związanymi ze świętami wielkanocnymi i powitaniem wiosny w naszym regionie. Dzieci w Muzeum zwiedziły również wystawę rzemieślniczą, gdzie m.in. miały okazję zobaczyć jak dawniej wyglądały zakłady:fryzjerski, szewski czy fotograficzny. Na zakończenie wycieczki przespacerowaliśmy się rybnickim rynkiem i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola. Zdjęcia z tej wspaniałej wycieczki do wglądu już wkrótce w galerii.

21.04.2007 Lidia Tatera

Wielkanocne śniadanie

4.04.2007r. rodzice grupy " Wesołe nutki" uczestniczyli w zajęciu otwartym, podczas którego wzięli udział we współnej zabawie integracyjnej . Po zajęciu dzieci przedstawiły krótki program artystyczny pt. "Wieziemy kogucika" oraz taniec z palmami. Swój program "Wesołe nutki" zakończyły piosenką "Alleluja" oraz wierszem zapraszającym do stołu wielkanocnego. Ze wzruszeniem rodzice i dzieci wysłuchały pieśni pt."Stary Krzyś" W serdecznej atmosferze rodzice wspólnie z dziećmi mogli świętować przy stole wielkanocnym, gdzie wszyscy mogli skosztować "baby wielkanocne", które upiekły mamy. "Wesołe nutki" cieszyły się z koszyczków, w których były słodycze. Spotkanie wielkanocne zakończyło się kiermaszem prac dzieci.

21.04.2007 Bożena Ulman

Konkurs Recytatorski

29 marca odbył się Miejski Konkurs Recytatorski w gotartowickiej szkole. W tym roku nasze przedszkole miało tam swojego przedstawiciela - Mateusza Suchana z grupy: "Zajączki". Mateusz odważnie i z iście aktorskim zacięciem zaprezentował wiersz pt: "Ada co podpowiada". Wprawdzie nie udało się zdobyć miejsca na "podjum", to jednak nasze przedszkole może być dumne z występu Mateusza. Za udział w konkursie chłopiec otrzymał nagrodę książkową oraz pamiątkowy dyplom. Mateuszowi gratulujemy występu oraz życzymy dalszych sukcesów nie tylko aktorskich!

10.04.2007 Joanna Pałka

Drugie miejsce!

23 marca dzieci z grupy pani Lidii Tatera i Joanny Pałki uczestniczyły w I Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków. Na siedem startujących przedszkoli nasi mali sportowcy zajęli 2 miejsce! Jesteśmy dumni z naszych reprezentantów oraz zdobytych medali i pucharu. Pani Joasi i Lidce serdecznie dziękujemy za przygotowanie dzieci, a naszym małym olimpijczykom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz wspaniałych zwycięstw. Mamy nadzieję, iż za rok nasze przedszkole okaże się najlepsze. Zdjęcia z tej imprezy będzie można zobaczyć już w krótce.

23.03.2007 dyrekcja

Konkurs recytatorski

9 marca w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski dla dzieci 6-letnich. 14 małych artystów prezentowało przygotowane wiersze przed szeroką publicznością: koleżankami i kolegami z grupy oraz przed jury konkursu. W składzie jury zasiadła pani Dyrektor, pani Bożena Smolarz oraz pani Janka. Nasi jurorzy mieli niezmiernie trudne zadanie, gdyż wszystkie dzieci spisały się doskonale. Po burzliwej dyskusji przyznano 3 nagrody:
I miejsce dla Mateusza S. z grupy "Zajączki"
II miejsce dla Patrycji Sz. z grupy "Misie"
III miejsce dla Maćka L. również z grupy "Misie"
Wyróżnione dzieci otrzymały dyplom oraz nagrody. Ponadto Mateusz - zwycięzca konkursu będzie reprezentował nasze przedszkole w rejonowym konkursie recytatorskim. Już teraz trzymamy za niego kciuki i życzymy powodzenia! Pozostałe dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz słodkie nagrody pocieszenia. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, że nasz przedszkolny konkurs zachęci dzieci do podejmowania podobnych wyzwań i zdobywania nagród - czego wszystkim przedszkolakom gorąco życzymy!

19.03.2007 Lidia Tatera

Biblioteka

W piątek 9 marca grupa "Zajączków" wybrała się do biblioteki.Była to niezmiernie pouczająca wycieczka. Dzieci oglądały biblioteczny katalog i nawet same próbowały odnaleźć w nim wiersze Juliana Tuwima. Panie bibliotekarki interesująco opowiadały o swojej pracy, o literaturze dziecięcej oraz oprowadziły przyszłych czytelników po całej bibliotece.Pokazały komputery, z których można korzystać w celu zdobywania informacji oraz zaprosiły do czytelni, w której przedszkolaki oglądały albumy na interesujące je tematy. Dzieci zapewniały, że po tej wycieczce na pewno zapiszą się do biblioteki. Zobaczymy, czy faktycznie liczba czytelników boguszowickiej filii wzrośnie, czy też skończy się jedynie na "słomianym zapale"...

19.03.2007 Lidia Tatera

Zabawa Karnawałowa 2007

3.02.2007r. w sali OSP Boguszowice odbyła się doroczna Zabawa Karnawałowa, której organizatorami byli Rada Rodziców i Przedszkole nr 18. Główną atrakcją była loteria fantowa sponsorowana przez rodziców naszych przedszkolaków oraz stałych darczyńców naszego przedszkola, którym serdecznie za wszystko dziękujemy. Zysk z zabawy zostanie przeznaczony na zakup i montaż rolet w salach zajęć.

17.02.2007 dyrekcja

Teatrzyk

25 stycznia 2007r. gościliśmy w naszym przedszkolu teatrzyk z Krakowa z przedstawieniem "Legendy krakowskie". Bemol i Wiolinka zapoznali nas z najważniejszymi symbolami, legendami i przyśpiewkami krakowskimi. Dzieci brały udział w licznych konkursach, a zwycięzców nagradzano gromkimi brawami i słodyczami. Spotkanie wywołało wiele radości a w głowach zostało dużo wiadomości. Bardzo nam sie podobało i czekamy na kolejne ciekawe przedstawienia.

01.02.2007 Lidia Tatera

Dzień Babci

W dniach od 17 - 24 stycznia 2007r. nasze przedszkole odwiedziły babcie i dziadkowie. Każda z grup w swoim programie przedstawiła "Jasełka" a w drugiej części przedstawiono wiersze oraz piosenki związane z "Dniem Babci i Dziadka", w niektórych grupach nie zabrakło również tańców oraz humorystycznych inscenizacji. W jednej z grup goście wraz ze swoimi wnuczętami wspólnie bawili się przy wierszu J. Tuwima pt:"Rzepka" (chodzi tutasj o grupę "Wesołe nutki" p. Bożeny Ulman) Po występach i gromkich brawach dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom drobne, własnoręcznie robione upominki w formie kolorowych laurek, następnie goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek z kawą i herbatą. Ze spotkań w przedszkolu wszyscy goście byli bardzo zadowoleni. Atmosfera również wesoła, każdy z gości wyszedł ze spotkania z uśmiechem na ustach. Oczywiście wszystkie babcie i dziadkowie zostali zaproszenia do nas za rok.

01.02.2007 Izabela Sikora, Bożena Ulman

Balik

10 STYCZNIA 2007R. w sali OSP w Boguszowicach odbył się bal przebierańców naszych przedszkolaków. Dzieci przebrane były za: księżniczki, królewny, spidermanów,batmanów, tygrysków, piratów i wiele innych postaci. Całą zabawę prowadzili prawdziwi wodzireje,dzięki którym wszystkie dzieci bawiły się super, dużą atrakcją był również ILUZJONISTA wraz ze swoimi gośćmi między innymi: ze swoją małpką, która pokazała swoje największe sztuczki oraz króliczkiem, który wyszedł z kapelusza. Dzieci wróciły do domów pełne wrażeń, zadowolone-w końcu miały co opowiadać.

16.01.2007 Izabela Sikora

Jasełka

W dniach 13.12.2006r. - 21.12.2006r. na terenie naszej placówki każda z grup przedstawiła swoim mamusiom i tatusiom Jasełka połączone ze spotkaniem opłatkowym. Dzieci w tych dniach wcieliły się w role: aniołków, pasterzy, dzieci, królów i oczywiście w dwie najważniejsze w tym dniu postacie a mianowicie Maryję i Józefa. Atmosfera w tym czasie w całym przedszkolu była spokojna, prawdziwie świąteczna. Każdy był uśmiechnięty, radosny, można nawet było usłyszeć śpiew kolęd przez dzieci. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tych wyjątkowych dla nas wszystkich spotkań.

16.01.2007 Izabela Sikora

Logopeda

Od grudnia na terenie naszego przedszkola prowadzone są zajęcia logopedyczne dla wcześniej przebadanych dzieci. Zajęcia te odbywają się we wtorki i środy prowadzone przez logopedę panią Joannę Pałkę. Szczegółowy plan zajęć wraz z godzinami znajduje się na gazetce dla rodziców.

03.12.2006 Joanna Pałka

Mikołajki

"Święty
Mikołaju, Mikołaju
Witaj w naszym pięknym kraju
Chętnie Cię ugościmy
I do domu zaprosimy

Na prezenty Twe czekamy
I radości ukrywamy
Każdy drobiazg bardzo cieszy
Gdy dostają te dary od Ciebie dzieci"
W dniu 6 grudnia 2006r. nasz przedszkole odwiedził święty Mikołaj. Każda grupa przygotowała niespodziankę dla niego w formie: piosenek, wierszyków, tańców. Później nasz gość zachwycił nas wszystkich swoimi opowieściami na swój temat, aż w końcu nadszedł moment na który każde dziecko czekało z niecierpliwością a mianowicie WRĘCZANIE PREZENTÓW dla każdego, a potem każda z grup osobno dostała nowe zabawki, które tak bardzo się im spodobały że po pożegnaniu Mikołaja i oczywiście zaproszeniu go za rok o tej samej porze zaczęły się nimi bawić.

03.12.2006 

Górnik w przedszkolu

W dniu 4.12.2006r. do naszego przedszkola zostali zaproszeni górnicy. Dzieci przedstawiły gościom: wierszyki, piosenki oraz tyańce związane z tematyką górniczą. Goście wraz z dziećmi uczestniczyli w wielu przedszkolnych zabawach. Opowieści związane z pracą górnika oraz samą kopalnią były bardzo interesujące. Dzieci zafascynowane anegdotami oraz legendami górniczymi zadawały bardzo różne ciekawe pytania - na które od razu uzyskały wyczerpujące odpowiedzi. Na koniec górnicy poczęstowali wszytskie dzieci smakołykami!
Badzro serdecznie dziękujemy górnikom za tak atrakcyjną wizytę. Z góry zapraszamy wszystkich za rok!!!

03.12.2006  Lucyna Zniszczoł

"Chatka"

1 grudnia Słoneczka, Kaczuszki Ekoludki i Wesołe nutki zwiedziły Muzeum "CHATKA" przy SP-16. Dzieci miały okazję zapoznać się z dawnym sprzętem używanym w naszej miejscowości. Widziały sprzęt gospodarstwa domowego, oraz związany z pracą rolnika i górnika. Dzieci siedziały w starych szkolnych ławkach i z zainteresowaniem słuchały opowieści swoich pań o dawnym, codziennym życiu ludzi na Ziemi Śląskiej. Kilka zdjęć z wycieczki w naszej galerii.

03.12.2006  Lidia Tatera

Rodzinna Biesiada Śląska

"Weosłe nutki" zaprosiły swoich rodziców na "Rodzinną biesiadę śląską". Na biesiadę została zaproszona również pani dyrektor i personel pedagogiczny naszego przedszkola. W trakcie wspólnego biesiadowania było wspólne śpiewanie, występy dzieci (wiersze, piosenki, tańce). Ostatnia część biesiady poświęcona została scenkom obyczajowym w gwarze śląskiej.W trakcie piosenek przygrywała nasza rytmiczka pani Lucynka.
Zobacz zdjęcia

03.12.2006  Bożena Ulman

Maluchy zwiedzają okolice

15 listopada "Słoneczka" i "Biedronki" wybrały się na wycieczkę po okolicy. Dowiedziały się na czym polega praca w Urzędzie pocztowym oraz gabinecie weterynaryjnym, w którym pan weterynarz opowiedział im o swojej ciekawej pracy. Następnie udały się na wycieczkę do cukierni "KRÓL", w której poznały zaplecze, gdzie produkuje się słodkie pyszności. Na koniec swojej "wyprawy w świat" zostały poczęstowane przez panią z cukierni cukierkami i pysznymi ptysiami. Słodkości bardzo wszystkim smakowały. MNIAM, MNIAM.
Zobacz zdjęcia

24.11.2006  Izabela Sikora

Wizyta u higienistki

13 listopada grupa "EKOLUDKÓW" miała okazję zwiedzić gabinet higienistki w szkole. Wybraliśmy się do SP-16, gdzie pielęgniarką jest pani Beata Szutka. Zwiedziliśmy gabinet, a pani pielęgniarka opowiedziała nam o swojej pracy, o tym jak dbać o higienę osobistą i zdrowo się odżywiać. Na zakończenie naszej wizyty higienistka zważyła i zmierzyła kilkoro z nas. Jak będziemy uczniami szkoły to pani Beata będzie na co dzień dbała o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Pozdrawiamy i do zobaczenia w szkole.

24.11.2006  Lidia Tatera

Pożar w naszym przedszkolu!

W dniu dzisiejszym około godziny 17.00 doszło do pożaru w naszym przedszkolu. Na szczęście dzieci rozeszły się już do domu. Nasi pracownicy spisali się na medal. To dzięki nim nastąpiła szybka interwencja strażaków. Przyczyną pożaru, który powstał w pomieszczeniu gospodarczym w piwnicy było zwarcie instalacji elektrycznej. Palące się przedmioty zalała woda ze stojącego w pobliżu akwarium. Udało się zatem uniknąć większych strat,a wszystko skończyło się na zadymieniu części przedszkola. Strażakom, p. Joasi, p. Izie, p. Reni oraz p. Alfredowi serdecznie dziękujemy!!!

20.11.2006  dyrekcja

Przedszkolaki w szkole muzycznej

9 listopada nasze przedszkolaki z grupy pani B. Ulman i L. Tatera pojechały do rynickiej szkoły muzycznej na "Jesienny koncert". W koncercie przeplatała się poezja z utworami muzycznymi, które wykonywali uczniowie szkoły muzycznej. Dzieci poznały też kilka instrumentów muzycznych: fortepian, gitara, skrzypce, akordeon i flet. Nasze przedszkolaki nagrodziły artystów gromkimi brawami, a nam przyniosły powód do dumy, ponieważ były najgrzeczniejsze spośród wszystkich uczestników koncertu. Oby tak dalej. Parę zdjęć z koncertu można zobaczyć w galerii

10.11.2006  dyrekcja

Crazy Frog w przedszkolu

2 listopada nasze przedszkole odwiedziła Szalona Żaba. Wszystie grupy miały okazję do wspólnej zabawy i rozmów. Wykonano też pamiątkowe zdjęcia.

10.11.2006  dyrekcja

Wycieczka do zakładów usługowych

Grupa 6 i 5 latków "Wesołe nutki" odwiedziła kilka zakładów usługowych w naszej miejscowości. Dzieci zapoznały się z urzędem pocztowym i rozmawiały z pracownicą poczty. Przy okazji wysłały babciom swoje narysowane listy. Zwiedziły również zakład fotograficzny. Dużym zainteresowaniem dzeci cieszyła się wizyta u weterynarza, gdzie miały okazję zobaczyć gabinet dla zwierząt i porozmawiać z ich lekarzem. W najbliższym czasie nasza grupa odwiedzi też inne zakłady usuługowe działające na terenie naszej miejscowości.

24.10.2006  Bożena Ulman

Odwiedziny u harcerzy

5 października grupa "0" "Misie" odwiedziła harcerzy w "Harcówce". Przedszkolaki oglądały slajdy z obozów harcerskich i zwiedziły "Harcówkę". Harcerze rozpalili ogień w kominku i opowiadali o życiu obozowym. Nie zabrakło również wspólnej zabawy i śpiewu. Kto wie? Może w przyszłości przedszkolaki zasilą szeregi drużyn harcerskich?

8.10.2006  Gabriela Froehlich

Wyniki zbiórki makulatury

Już znamy wyniki zbiórki makulatury. I miejsce zdobyła grupa 5i6-latków "Wesołe nutki" p. Bożeny U. Uzbierali aż 1163 kg. Gratulujemy im i ich rodzicom. Wspaniałe zangażowanie. Oby tak dalej. II miejsce (720 kg) zajęła grupa dzieci 3,4-letnich "Słoneczka p. Lucyny Z. Im również gratulujemy. III miejsce (668 kg)równiez przypadło w udziale maluchom z grupy "Biedronek"p. Ireny S. IV miejsce z wynikiem 504 kg zdobyła grupa "Ekoludki" p. Lidii T. Na V miejscu (487 kg) uplasowała się grupa 5-latków "Kaczuszki"p. Magdy L. VI miejscem (369 kg) mogą sie poszczycić dzieci z grupy "O" p. Joasi P. "Zajączki". NA VII miejscu znalazła się również grupa dzieci z "0" "Misie" p. Bożeny S. Dziękujemy wszystkim za udział w jesiennej zbiórce makulatury i już dziś zapraszamy do zbióri wiosennej. Wtedy wyniki mogą się przecież zmienić. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży makulatury przeznaczymy na zakup zabawek dydaktycznych dla naszych dzieci.

8.10.2006  Gabriela Froehlich

Zajęcia z rytmiki i j.angielskiego

Od 02 października rozpoczynamy zajęcia z rytmiki i j. angielskiego. Cena zajęć rytmicznych to 6 zł/miesiąc. J.angielski - 10 zł grupy 6 i 5-latków, 5 zł grupy 3 i 4-latków.
Jeżeli dziecko jest nieobecne na zajęciach przez cały miesiąc lub było obecne tylko jeden raz - nie płaci nic. Jeżeli było obecne dwa razy i więcej płaci całą odpłatnośc, czyli 10 lub 5zł w zalezności od grupy wiekowej. Godziny zajęć z rytmiki i j.angielskiego zostaną wywieszone w kąciku dla rodziców. Odpłatność za zajęcia dodatkowe będzie można uregulować w terminach zbierania odpłatności za przedszkole.

28.09.2006  Gabriela Froehlich

Zbiórka makulatury

W dniach od 25 do 29 września br. zbieraliśmy makulaturę. Jak zwykle był to konkurs międzygrupowy. Już dwa raz wygrała grupa dzieci najmłodszych. Czy i tym razem im się uda? Ile zabawek i pomocy będziemy mogli zakupić? Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę makulatury serdecznie dziękujemy. Powtórka odbędzie się w marcu. Zapraszamy do udziału w zbiórce nie tylko rodziców, ale również całe nasze lokalne środowisko.

28.09.2006  Gabriela Froehlich

Teatrzyk

Dnia 14 września br. nasze przedszkolaki wzięły udział w przedstawieniu teatralnym Pt. "Przyjaciele z Zielonej Polany". Teatrzyk nawiązywał do tematyki ekologicznej. Mali widzowie reagowali żywiołowo dając upust swoim emocjom. Zdobywaniu nowych wiadomości towarzyszyła ogólna radość i śmiech. Następny teatrzyk odbędzie się w styczniu przyszłego roku. Już na niego czekamy.

28.09.2006  Gabriela Froehlich

W końcu ruszyła!

Z przyjemnością informujemy, że po długich staraniach strona internetowa naszego przedszkola w końcu ruszyła. Na naszej stronie znajdą się informacje bieżące dla państwa oraz wszystko co będzie działo się w naszym przedszkolu i nie tylko. W dziale galeria będziemy umieszczać zdjęcia z różnych uroczystości, w których nasze przedszkolaki będą brały udział. Myślimy, że z czasem uda nam się stworzyć kolejne działy. Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzania naszej strony!

20.09.2006  dyrekcja