imieniny: Heleny, Wiesławy. 22 maja 2017   
Gimnazjum / Strona główna


   NASZA SZKOŁAKontakt
Historia szkoły
Patron
Dokumenty szkolne
Zasady oceniania
Pedagog szkolny
Rada Rodziców
Kalendarium 2016/2017
Oferta zajęć dodatkowych
Zasady rekrutacji
Zasady rekrutacji - dla klas III
Pracownia internetowa
Plan lekcji
Zastępstwa
Zastępstwa na dyżurach
Gimnazjum w obiektywie

facebook

   JUBILEUSZ


Jubileusz 50-lecia Szkoły
Festyn jubileuszowy
Jubileusz szkoły 29.11.2012

   NAUCZYCIELE

Dyrektor
Grono Pedagogiczne
Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
Zapomogi zdrowotne

   UCZNIOWIE

Samorząd Uczniowski
Poczet Sztandarowy
Klasy
Podręczniki
Maraton języka angielskiego
Projekt edukacyjny
Konkurs "Anioły Roku"
Konkurs "Józek"

   NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

Galeria chwały
"Rówieśnicy"
European Language Label
Inne sukcesy

   GALERIA

Rok szkolny 2007 / 2008
Rok szkolny 2008 / 2009
Rok szkolny 2009 / 2010
Rok szkolny 2010 / 2011
Rok szkolny 2011 / 2012
Rok szkolny 2012 / 2013
Rok szkolny 2013 / 2014
Rok szkolny 2014 / 2015
Rok szkolny 2015 / 2016
Rozpoczęcie Roku Szkolnego
Narodowe Czytanie 2016
Integracja klas pierwszych
Otrzęsiny
Racibórz - klasa 3C
Radio eM
Koncert papieski
Racibórz - klasy pierwsze
Święto Niepodległości
Akademia z ok. 11 Listopada
G-3 Fitness
Chemia w małej skali
Wolontariusze Roku
Profilaktyka
Mikołajki 2016
Spotkanie opłatkowe 3A
Jasełka 2016
Wybory do SU
Mistrzostwo Rybnika
Misterium Męki Pańskiej
Dzień Ziemi
Święto 3 Maja
Noc matematyków
Piłka ręczna - półfinałWitamy na stronie internetowej Gimnazjum nr 3


„Harcerz mierzy radość życia ilością pokonanych przeszkód”
– Józef Pukowiec

 


Nabór do szkół ponadgimnazjalnych
- rejestracja kandydatów i wybór preferencji będzie możliwy do 19 czerwca do godz. 15:00W dniu 05.05.17 w Wilkowicach niedaleko Bielska Białej odbył się Półfinał Wojewódzki w Piłce Ręcznej chłopców. Nasza drużyna po wygraniu etapu miejskiego i zwycięstwie w etapie rejonowym z drużyną z Żor reprezentowała rejon rybnicko – żorski. Po nieszczęśliwym losowaniu w pierwszym meczu trafiliśmy na faworyta rozgrywek – Gimnazjum z Bystrej z którym przegraliśmy w stosunku 18-4. Pozostał nam mecz o honor a zarazem o trzecie miejsce. Po przegranej pierwszej połowie z Gimnazjum w Lyskach 10-5 drużyna zwarła szyki i podjęła walkę doprowadzając do horroru w końcówce. Dzięki szczelnej obronie i szybkich kontratakach udało nam się doprowadzić do remisu. Niestety nawet na chwilę nie udało nam się prowadzić w spotkaniu a końcowy rezultat brzmiał 15-14 dla Gimnazjum w Lyskach. Drużyna składająca się głównie z uczniów klas drugich dobrze rokuje na następny rok. Zajęliśmy czwarte miejsce w półfinale wojewódzkim, a co za tym idzie miejsca 13-16 w województwie śląskim.

Skład drużyny: Greiner Bartosz, Grobelkiewicz Marcin, Mental Bartosz, Zalewski Jakub, Grolik Krzysztof, Bojmel Bartłomiej, Rękas Mateusz, Lelito Szymon, Lipka Jakub, Betlej Daniel, Gojny Leszek. Opiekunami byli Katarzyna Bednarz – Krawczyńska i Marcin Krawczyński.

 

Galeria zdjęć - na szkolnym profilu Facebook!

 

Dodano: 16.05.2017 r.

 W nocy z 5 na 6 maja 2017r., po raz piąty w naszym gimnazjum, odbyła się „NOC MATEMATYKÓW”. Tematem przewodnim naszej tegorocznej imprezy było: „Matematyka od kuchni”.
Około 20% uczniów naszej szkoły zdecydowało się spędzić tę wyjątkową noc razem rozwiązując konkursy matematyczne, krzyżówkę, łamigłówkę sudoku lub rywalizując w konkursie drużynowym. Naszym rekordem okazało się obranie skórki z jabłka, której długość wyniosła 90 cm oraz podzielenie dwóch jabłek na ponad 60 równych części. Mieliśmy też największą ilość „Kopciuszków”, którzy starali się oddzielić ryż od kaszy. Pierwszy raz zdarzyło się aby ktoś popłakał się podczas nocy…  nie z powodu smutku, a podczas krojenia cebuli na jak najdrobniejsze części! Powtórzyliśmy też język angielski rozwiązując zadania i zagadki matematyczne w tym języku.
Po godzinie 24:00 rozpoczęły się konkursy, które uczniowie przygotowywali w grupach. W pierwszym konkursie należało wykonać popiersie Pitagorasa z masy solnej. Już samo wyrobienie masy dostarczyło dużo zabawy a uformowanie podobizny okazało się nie lada wyzwaniem. Zużyliśmy łącznie 12 kg mąki i 8 kg soli.
Ostatnią konkurencją było przygotowanie najbardziej „symetrycznego” śniadania, które miało zostać zjedzone o godzinie 5:00 rano. Uczniowie dobrze się bawili, a przez to w ciekawy sposób uczyli się matematyki. Uczestnicy na zakończenie otrzymali nagrody. I miejsce w kategorii indywidualnej zdobyła Julia Wójcikowska uczennica kl. Ib, natomiast najlepszą okazała się grupa IV, czyli uczniowie z klas: Ia, Ib, IIb, IIIa.
Za opiekę i poświęcony czas bardzo serdecznie dziękujemy organizatorce i pomysłodawczyni p. Barbarze Jasek oraz naszym opiekunom: p. Joannie Alder, p. Elżbiecie Bazan i p. Wojciechowi Wasylko.

Bardzo serdecznie dziękujemy za upieczenie pysznych babek pani Magdalenie Rękas.
 
 
Dodano: 10.05.2017 r.
 

Szanowni rodzice,  uczniowie naszej szkoły mają szansę na wyjazd do Międzybrodzia Żywieckiego w ramach akcji "Lato 2017", organizowanej przez MOSIR w Rybniku.
Koszt obozu 150 zł. Pierwszeństwo wyjazdu mają uczniowie, których rodzice korzystają z zasiłku rodzinnego.

Informacji na temat obozu udziela pedagog szkolny Agnieszka Majewska, tel.32-42-27-117.
 
 Uczeń klasy IIIA Łukasz Starzyk kontynuuje swoje chemiczne sukcesy również w klasie trzeciej. Został laureatem wojewódzkiego konkursu chemicznego dla uczniów klas trzecich MŁODY CHEMIK zorganizowanego  przez Pałac Młodzieży w Katowicach, laureatem I miejsca w rejonowym konkursie Z CHEMIĄ ZA PAN BRAT organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2  w Rybniku oraz zwycięzcą rejonowego konkursu MAT-FIZ-CHEMEK organizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Rybniku.

Uczeń klasy IIIA Mateusz Mandrela po raz drugi został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii, laureatem wojewódzkiego konkursu chemicznego dla uczniów klas trzecich MŁODY CHEMIK zorganizowanego  przez Pałac Młodzieży w Katowicach, laureatem VII miejsca w rejonowym konkursie Z CHEMIĄ ZA PAN BRAT organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2  w Rybniku oraz finalistą rejonowego konkursu MAT-FIZ-CHEMEK organizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Rybniku.

Uczennica klasy IIIA Sylwia Skorupa pod opieką p. Aleksandry Skupień zdobyła II miejsce w rejonowym konkursie plastycznym BYĆ DOBRYM JAK CHLEB zorganizowanym przez Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku.

Uczniowie klasy IIIA Hanna Meps i Dawid Przewlekły zdobyli II miejsce w rejonowym konkursie matematyczno - przyrodniczym W ŚWIECIE ŻYWIOŁÓW zorganizowanym przez Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku.

SERDECZNIE GRATULUJEMY :)
 
 
Dodano: 28.04.2017 r.
 


W dniu 25.04.2017 uczniowie klasy Ia i Ib uczestniczyli  w obchodach CHWAŁOWICKIEGO DNIA ZIEMI, który przebiegał pod hasłem "STOP SMOGOWI". Barwnym korowodem udali się do parku przed Domem Kultury. Tam w ramach obchodów uczniowie brali udział w quizach, konkursach, prezentacji piosenek o tematyce "antysmogowej",  a na zakończenie zostali poczęstowani pyszną grochówką. Jak się prezentowaliśmy -  można zobaczyć w galerii na szkolnym profilu Facebook!
 
Dodano: 28.04.2017 r.
 


Łukasz Starzyk uczeń klasy IIIa uzyskał tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.  Łukasz jest zwolniony z części matematycznej egzaminu i otrzymuje z niej maksymalną ilość punktów. Jednocześnie tytuł ten otwiera przed nim drzwi każdej szkoły ponadgimnazjalnej. Sukces jest wynikiem wielomiesięcznej pracy i przygotowań pod kierunkiem pani mgr inż. Barbary Jasek.    

Piotr Kądrowski uczeń klasy IIa zdobył I miejsce wśród uczniów gimnazjów w Konkursie „Najlepszy programista w ZST” organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych w Rybniku.  W konkursie udział wzięli  uczniowie Zespołu Szkół Technicznych oraz uczniowie gimnazjów z  naszego okręgu. Uczestnicy konkursu rozwiązywali osiem zadań algorytmicznych. Trudność polegała na tym, że oprócz logicznego rozwiązania problemu trzeba było jeszcze przełożyć rozwiązanie na kod dowolnego języka programowania.

 

Galeria zdjęć - na szkolnym profilu Facebook!

 

Dodano: 20.04.2017 r.

 
- Powrót -

  Reforma edukacji

  Planowane zmiany


CYTAT DNIA


"Gdyby porażka nie znała kary, sukces nie byłby nagrodą."
(Terry Pratchett)

   E - DZIENNIK


   UBEZPIECZENIE

UBEZPIECZENIE - informacje
ASPERGO - dokumenty

   NAUKA - INACZEJ

 moodle
 
   JESTEŚMY CZĘŚCIĄ


   REALIZOWANE PROGRAMY

Socrates - Comenius
e-Twinning
Szkoła z klasą
Równy start w przyszłość
Poczytaj mi, Przyjacielu
Szkoła myślenia
Ślady przeszłości
Kaskada
Szkoła Bezpiecznego Internetu
Ekozespoły
Akademia Dobrego Startu
Klub Szkół UNICEF
WF z klasą
Szkoły Dla Ekorozwoju
Promocja Zdrowia

   STOŁÓWKA

Ważne informacje
Jadłospis

   BIBLIOTEKA

O bibliotece słów kilka
Nowości
Konkursy, wystawy
Statystyki wypożyczeń
Ciekawe linki

   PO LEKCJACH

Szkolne Koło Caritas
Radio 3 GIT
Wywiady 3 GIT
Katalog postaw 3 GIT
Multimedia

Zespół redakcyjny 3 GIT

    RYBNIK - NASZE MIASTO

Rybnik - serwis miejski
Parafia Św. Teresy
Biblioteka Miejska
Rybnickie Centrum Kultury

   NASI PRZYJACIELE

Trex-Hal
Skanska S.A.
LIOOSYS
WARMECH
Inni sponsorzy
Festyn - sponsorzy

   ARCHIWUM

Rok szkolny 2007 / 2008
Rok szkolny 2008 / 2009
Rok szkolny 2009 / 2010
Rok szkolny 2010 / 2011
Rok szkolny 2011 / 2012
Rok szkolny 2012 / 2013
Rok szkolny 2013 / 2014
Rok szkolny 2014 / 2015
Rok szkolny 2015 / 2016
Wrzesień 2016
Październik 2016
Listopad 2016
Grudzień 2016
Styczeń 2017
Luty 2017
Marzec 2017
Kwiecień 2017Uczestniczymy w programach:

e-twinning  Socrates Comenius Równy start w przyszłość
LIOOSYS CMS - content management